AlarmRegion

Ogromny pożar w Katowicach! Płoną budynki przy ulicy Woźniaka [ZDJĘCIA]

Pożar w Katowicach-Szopienicach. W ogniu stanął budynek w poprzemysłowej części dzielnicy przy ulicy Woźniaka. Pożar, jaki wybuchł w Katowicach Szopienicach w niedzielę 29 kwietnia gasi kilka jednostek straży pożarnej.

 

Pożar w Katowicach-Szopienicach. W ogniu stanął budynek w poprzemysłowej części dzielnicy przy ulicy Woźniaka (fot.Łukasz Kądziołka)
[Aktualizacja godz. 16.00]

Kłęby dymu nad Katowicami. W dzielnicy Szopienice w niedzielę (29.04) wybuchł po godz. 13.00 pożar. Budynek, który się palił to pustostan. Jednak zagrożenie jest duże. Pożar szybko się rozprzestrzenia.

Paliły się też trawy w odległości nawet kilkudziesięciu metrów od budynku. Było podejrzenie, że w środku mogą znajdować się materiały łatwopalne. W akcji gaśniczej wzięło udział ok. 20 zastępów straży pożarnej. Po ok. 2 godzinach pożar został opanowany.

Na razie nie są znane przyczyny zaprószenia ognia – służby nie wykluczają podpalenia. Nie są znane także szacowane dopiero straty materialne.

Pożar w Katowicach-Szopienicach. W ogniu stanął budynek w poprzemysłowej części dzielnicy przy ulicy Woźniaka (fot.Łukasz Kądziołka)

Policja zablokowała na czas akcji strażaków i gaszenia pożaru w Szopienicach wjazd na ulicę Woźniaka os trony ulicy Lwowskiej.

Ogromny pożar w niedzielę 29.04 w Katowicach! Płoną budynki przy ulicy Woźniaka w dzielnicy Szopienice (fot.Łukasz Kądziołka)

Policja i straż miejska ustalają właściciela płonącego budynku. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna. W pobliżu miejsca objętego pożarem jest składowisko kanistrów – strażacy nie wiedzą co w nich się znajduje.

Policja zablokowała na czas akcji strażaków i gaszenia pożaru w Szopienicach wjazd na ulicę Woźniaka os trony ulicy Lwowskiej (fot.Łukasz Kądziołka)
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close