AlarmRegionWiadomość dnia

Ogromny protest w Jaworznie! Uczniowie i nauczyciele protestują przed szkołami! [WIDEO]

Uczniowie i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie protestowali dziś przed swoją szkołą przeciwko planom jej likwidacji. Sprzeciwiają się przeniesieniu i połączeniu z inną placówką. Choć decyzja jeszcze nie zapadła, to propozycję urzędników przyjęli z dużym zaskoczeniem.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


– Powiem szczerze, że z ogromnym żalem, ponieważ pracuję w tej szkole od pierwszego dnia jej pracy i nie wyobrażam sobie, że to się skończy – mówi Danuta Mazur, nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie.

Nie wyobrażają sobie też uczniowie, którzy dziś przed szkołą wspierali nauczycieli. Zbierają także podpisy pod petycją do prezydenta miasta. Mają już ponad 3,5 tysiąca podpisów.

– Mamy najwyższą zdawalność matur, najwyższe wyniki w Jaworznie, spośród wszystkich szkół średnich. Mamy również olimpijczyków. Jesteśmy szkołą, która przede wszystkim ma bardzo długą tradycję. Osoby, które idą do naszego liceum, kierują się właśnie tymi wysokimi wynikami – mówi Przemysław Kawka, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie.

Ogromny protest w Jaworznie! Uczniowie i nauczyciele protestują przed szkołami!
Ogromny protest w Jaworznie! Uczniowie i nauczyciele protestują przed szkołami!

Urzędnicy propozycję reorganizacji w dziewięciu placówkach edukacyjnych tłumaczą przede wszystkim nadchodzącym niżem demograficznym. Według wyliczeń, za sześć lat w niektórych szkołach liczba uczniów ma zmniejszyć się nawet o połowę. Rodzice uczniów są przeciwni takiej reformie i mówią, że gdyby wcześniej o niej wiedzieli, mogliby zapisać dzieci do innych szkół.

– Jesteśmy bardzo zdziwieni. Gdzie jakieś konsultacje społeczne, gdzie jakaś podmiotowość obywateli? Przed wyborami oczywiście sprawę schowano, zamieciono. A teraz, po wyborach, się nas zaskakuje czymś takim. To jest oszustwo – mówi Marek Chałupka, mieszkaniec Jaworzna.

W piątek w Jaworznie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, poświęcona reorganizacji w szkołach. Tego samego dnia przed urzędem ma odbyć się protest mieszkańców.

 

autor: Paweł Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Dziennikarzy i rodziców dzieci nie wpuszczono do szkoły! W tle wojna o przenosiny [WIDEO]

Buspasy dla rodzin i piesi z pierwszeństwem jeszcze przed przejściem? Takie rzeczy w exposé premiera Morawieckiego

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu bije na alarm! Dramatycznie spada liczba przeszczepów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close