KrajRegionWiadomość dnia

Buspasy dla rodzin i piesi z pierwszeństwem jeszcze przed przejściem? Takie rzeczy w exposé premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił przed sejmem swoje exposé. Było o zmianach w systemie podatkowym, dbałości i polską rodzinę i rację stanu, inwestowaniu w innowacje i odnawialne źródła energii, ale i o… ruchu drogowym. Premier chce, żeby po buspasach mogły jechać samochodami całe rodziny, a piesi mieli pierwszeństwo na przejściu jeszcze przed wejściem na nie.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Exposé premiera Mateusza Morawieckiego pełne było wyznaczania kierunków, którymi ma zająć się rząd nowej kadencji. Wśród polityki zagranicznej, pro-rodzinnej czy podatkowej, znalazły się także przepisy ruchu drogowego. Premier Morawiecki chce między innymi, aby na buspasy, czyli specjalne pasy dla autobusów – mogły wjeżdżać samochody osobowe. Ale jest warunek – w aucie musi siedzieć minimum 4-osobowa rodzina.

Na tym zmian w ruchu drogowym jakie chciałby wprowadzić premier nie koniec. Wprowadzone miałoby zostać także pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. Premier uzasadnia to bezpieczeństwem. -(…) drogi naznaczone są krzyżami. Oznaczają one śmiertelne wypadki drogowe, tragedie tysięcy rodzin. Dlatego właśnie bezpieczeństwo na drogach będzie jednym z naszych priorytetów – podkreślił premier w swoim exposé.

Premier zapewnił także, że rząd będzie kontynuował pro-rodzinną i przede wszystkim pro-polską politykę. –Nasz cel to Polska dobrobytu. Dlatego Polska nie może być wypadkową naszych wewnętrznych interesów, tylko sumą naszych ambicjimówił premier Morawiecki, wygłaszając swoje exposé.

Podziękował także za zaufanie w ostatnich wyborach i obiecał mandatu, jakim obdarzyli jego rząd i Prawo i Sprawiedliwość wyborcy nie zmarnować.

-Polacy powierzyli nam rządzenie w niezwykłych czasach, świat przed do przodu jak nigdy wcześniej. Jakie będzie miejsce Polski w świecie, który właśnie przechodzi czwartą rewolucję przemysłową? Jaką pozycję zajmie nasza ojczyzna w sieci powiązań, w świecie opartym na wiedzy innowacjach? Czy produkty i rozwiązania „made in Poland” dotrą do każdego zakątka globu? (…) Od nas zależy, czy Polska znajdzie się wśród państw, które będą tworzyły nowy porządek, czy ktoś zrobi to za nas – mówił premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé

Exposé premiera – jak mówił sam Morawiecki – to nie czcze obietnice. Tym bardziej, że jego zdaniem od kilku lat wyborcy zaczęli wierzyć w to, co w kampanii wyborczej obiecują politycy.

-Wyniki wyborów, w których uzyskaliśmy rekordowe poparcie pokazały, że Polakom wraca wiara w sens obietnicy, w sens polityki. To wielka sprawa! Dziękuję za to zaufanie, a Wysoką Izbę poproszę po wygłoszeniu exposé o wotum zaufania dla mojego rządudodał premier Morawiecki.

Jednak najważniejsze słowa padły w obrębie prawodawstwa. Premier Morawiecki chce bowiem zmiany konstytucji. W ustawie zasadniczej ma znaleźć się zapis, który zagwarantuje prywatność i ochronę środków, jakie Polacy gromadzą w PPK i IKE. Szef rządu chciałby też uproszczenia prawa i lepszych i mniej restrykcyjnych przepisów podatkowych, szczególnie dla małego i średniego biznesu.

🎥 Exposé Premiera Mateusza Morawieckiego w #Sejm. 🇵🇱

🎥 Exposé Premiera Mateusz Morawiecki w #Sejm. 🇵🇱

Opublikowany przez Prawo i Sprawiedliwość Wtorek, 19 listopada 2019

Premier zapowiedział także kontynuowanie inwestycji z pierwszej kadencji, kluczowych dla jego gabinetu. Chodzi między innymi o przekop Mierzei Wiślanej czy tunel do Świnoujścia, ale także o budowę Via Baltica czy Via Carpatia. Najbliższe lata mają być także kołem zamachowym rozwoju kolei w Polsce – premier mówił o budowie 9 tysięcy kilometrów torów.

Premier w swoim przemówieniu zwrócił także uwagę na kwestię bezpieczeństwa energetycznego Polski, wskazując na konieczność inwestowania w technologie, wspierające odnawialne źródła energii. Jak mówił – na takich działaniach jak rozwój fotowoltaiki, budowa farm wiatrowych czy elektromobilności, a nawet budowie elektrowni jądrowych skorzysta cały polski przemysł.

🇵🇱 Prezes #PiS J. #Kaczyński w #Sejm. #expose #exposePMM

Opublikowany przez Prawo i Sprawiedliwość Wtorek, 19 listopada 2019

Po wygłoszeniu expose, po którym premier poprosił posłów o wotum zaufania dla jego rządu – rozpoczęła się debata nad exposé premiera.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rozczłonkowane ciało w lesie. Grzybiarz znalazł głowę. Nie ma rąk

Katowice: Dzielnice Załęże, Burowiec i Szopienice obejmie PROHIBICJA? Tak chce miasto

Śląskie: Tragiczny wypadek w Lędzinach. Nie żyje 19-latek

autor: Wojciech Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close