KrajRegionWiadomość dnia

Orzeczenie TK w sprawie aborcji. Sprawę OSTRO KOMENTUJĄ śląscy politycy

Wczoraj prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska przekazała do wiadomości publicznej wyrok trybunału w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Większością głosów sędziów przyjęto, że dokonywanie takich aborcji jest niezgodne z polskim prawem, a dokładniej z konstytucją. Na ulice wychodzą kobiety, a lokalni politycy z opozycji nie szczędzą gorzkich słów w kierunku partii rządzącej.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– Obowiązek zapewnienia każdemu człowiekowi prawnej ochrony życia leży na wszystkich władzach publicznych, w szczególności na ustawodawcy i ma on przy tym zarówno prawo, jak i obowiązek dostosować stan prawny do wyroku wydanego przez TKtak uzasadniała wczoraj wyrok Trybunału Konstytucyjnego, jego prezes, Julia Przyłębska.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ma moc prawną dokładnie taką samą jak artykuły kodeksy karnego, kodeksu cywilnego czy konstytucyjnego. Jeśli ten zapis pojawi się w Dzienniku Ustaw to od tego momentu praktycznie całkowicie będą zakazane w Polsce aborcje. Po tym gdy większością głosów sędziów ogłoszono, że dokonywanie aborcji eugenicznych w Polsce jest niezgodne z polską konstytucją, kobiety w wielu polskich miastach wyszły na ulice. Do lekkiego starcia z Policją doszło w Warszawie, gdzie protestujący udali się pod dom prezesa Prawa i Sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego. Lokalni politycy z partii opozycyjnych, jak również Ci bezpartyjni, nie szczędzą słów w kierunku „prezesa”, partii rządzącej oraz TK.

– Gdy trzeba było się przygotowywać do drugiej fali koronawirusa, namiętnie walczono z LGBT. Wczoraj zabito prawo wyboru dla kobiet. Polsko kiedy się opamiętasz???? – napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook, Tomasz Niedziela, radny z Sosnowca. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński również na portalu  Facebook dodał wymowną grafikę z krótkim podpisem Ten obraz wyraża więcej niż tysiąc słów – 

Ten obraz wyraża więcej niż tysiąc słów 😡

Opublikowany przez Arkadiusz Chęciński Czwartek, 22 października 2020

Tyle w temacie , nikt nie będzie mi narzucał żebym rodziła martwe dzieci albo patrzyła bezsilnie jak umierająpisze jedna z internautek pod postem Chęcińskiego. – Szkoda mi tych kobiet które skazano na noszenie pod sercem dziecka które po porodzie umrze. To znęcanie się nad kobietą. Wstyd mi za kobiety popierające takie praktyki. – dodaje następna. 

 

Jednym z głównych pomysłodawców by w Polsce zakazano aborcji eugenicznej jest Kaja Godek, która zapowiada, że w następnej kolejności „bierze się” za przerywanie ciąż, do których doszło w wyniku gwałtu. – Jesteśmy blisko tych kultur, w których zabija się ofiary gwałtu. Dziecko, które poczęło się z gwałtu, również jest ofiarą gwałtu.komentowała na antenie Radia Zet Kaja Godek dodając, że będzie walczyła o to by w Polsce aborcji tego typu również zakazano, chodzi o „ochronę życia”. Kają Godek oraz tymi posłami, którzy poprosili TK o wydanie decyzji w tej sprawie, nie zgadza się w Polsce wiele kobiet.

– Obecne elity nie muszą bać się o zdrowie swoich żon, córek i wnuczek! Cała reszta kobiet w sytuacji krytycznej zapłaci zdrowiem lub wolnością. PS W nielegalnych klinikach aborcyjnych pewnie otwierają się szampany.komentuje również na Facebooku poseł na Sejm RP Lewicy z Bielska-Białej Przemysław Koperski.  

 

Protestujący przeciwko nowemu orzeczeniu TK chcą również wyrazić swój przeciw w stolicy naszego regionu Katowicach. Dziś o 18:00 pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Warszawskiej 6 w Katowicach, będą zapalane znicze.

– Pamiętajcie o maseczkach, dystansie społecznym i ostrożności. Będzie nas dużo, więc nie wiemy co zrobi policja. Pomagajmy sobie nawzajem! Gdybyście zauważyli, że dochodzi do łapanek, koniecznie spiszcie dane tych osób. Zalecamy wzięcie ze sobą markerów. Zapiszcie sobie również numery z grafiki na ręce w razie, gdyby to Was złapali. Sądzimy, że będzie spokojnie, ale dla bezpieczeństwa dobrze mieć tę opcję na uwadze. piszą organizatorzy z Młodzi Razem Śląskie. 

 

źródło: Facebook: Arkadiusz Chęciński, Tomasz Niedziela, Pogrzeb Praw Kobiet; Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Korki przed izbami przyjęć, dezorganizacja i przeciążone placówki. Dramatyczna sytuacja w powiatach bielskim i cieszyńskim [WIDEO]

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. przeprowadzania aborcji w Polsce

Szpitale prywatne włączają się do walki z Covid-19. Przybędzie ponad 1000 łóżek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close