KrajRegion

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. przeprowadzania aborcji w Polsce

Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że przepisy, umożliwiające aborcję eugeniczną w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgoda z Konstytucją. Oznacza to usunięcie z prawa polskiego przepisu, który na to pozwalał.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

„Aborcja, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją – orzekł dziś Trybunał Konstytucyjny.”

Dzisiejszy wyrok Trybunału oznacza, że aborcji będzie można w Polsce dokonać wyłącznie w wypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki lub wtedy, kiedy ciąża jest efektem gwałtu. Trzecia możliwość – zagrożenie urodzeniem dziecka ciężko chorego lub szansy na przeżycie – została przez TK uznana za sprzeczną z konstytucją.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Betonowy kawałek Bursztynowej Autostrady gotowy. W czwartek pojedziemy nowym odcinkiem A1 za Częstochową

Radio Silesia pnie się w górę! Kapitalne wyniki 96,2 FM!

Macie wielkie serca! W 48 godzin zebrano 200 tys.zł na pomoc po wybuchu w Kobiernicach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. przeprowadzania aborcji w Polsce”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close