Region

Kopalnia Jastrzębie-Bzie zacznie pracę szybciej niż przewidywano [WIDEO]

By rozpocząć wydobycie, trzeba jeszcze wydrążyć około 3-ech kilometrów wyrobisk i przygotować ściany. Spółka zdecydowała o przyspieszeniu prac. Wydobycie na pierwszej ścianie ma się rozpocząć w grudniu 2021 roku.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Druga ściana zostanie oddana do użytku mniej więcej w połowie roku 2022 r.

W Jastrzębiu kończy się złoże. Mieliśmy grupy górników które mogły by skierowane do pracy w Bziu. Nie mamy odczynienie z czymś wyjątkowym. To wynika z chłodnej kalkulacji i czystego rachunku ekonomicznego. Skoro można zrobić coś wcześniej, co będzie dawać pieniądze. To należy to zrobić – mówi Sławomir Starzyński, rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

W efekcie w tym roku będzie wydrążone ok. 900uset metrów wyrobisk więcej niż zakładał pierwotny plan. Jastrzębska Spółka Węglowa nie podaje informacji o możliwości zatrudnienia nowych pracowników. Na pewno pracę w tej kopalni znajdą obecni pracownicy JSW.

Docelowo kopalnia ma wydobywać ok. 2 mln-ów ton węgla koksowego, a zasoby złoża są szacowane na ok. 180 mln ton bardzo dobrej jakości węgla.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Betonowy kawałek Bursztynowej Autostrady gotowy. W czwartek pojedziemy nowym odcinkiem A1 za Częstochową

Radio Silesia pnie się w górę! Kapitalne wyniki 96,2 FM!

Macie wielkie serca! W 48 godzin zebrano 200 tys.zł na pomoc po wybuchu w Kobiernicach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close