KrajRegion

Betonowy kawałek Bursztynowej Autostrady gotowy. W czwartek pojedziemy nowym odcinkiem A1 za Częstochową

Ma być szybciej, sprawniej a przede wszystkim bezpieczniej. W czwartek kierowcy pojadą nowym, betonowym fragmentem Autostrady Bursztynowej za Częstochową. Drogowcy do użytku oddadzą w sumie 8-kilometrowy odcinek A1. 6 kilometrów w województwie śląskim i 2 w łódzkim. Kierowcy nie kryją zadowolenia

 

 

CZYTAJ TAKŻE: W sklepach znowu GODZINY DLA SENIORÓW! Nie wszyscy są tym zachwyceni


– Oczekuje tego cały czas powiem panu. Bodajże miesiąc temu jechałem tam no i ten odcinek pomiędzy Częstochową a Piotrkowem to jest dramat tak, i w tą i wrócić – mówi Roman kierowca z Czeladzi.

– No wiadomo, że czym więcej autostrad to wiadomo, że mniej wypadków, elegancka jazda, także cieszymy się z tegomówił Janusz kierowca z Katowic.

Oddanie do użytku kolejnego odcinka autostrady to dobra wiadomość nie tylko dla kierowców.

 

– Zmiana jest wielopłaszczyznowa. Na budowie pozwala nam to otworzyć nowy front robót. Udostępniając tą jezdnie możemy wykonać pracę na jezdni, po której obecnie ruch się odbywał a przypominam, że budujemy autostradę w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 1 i to rodzi pewne ograniczenia. Dla kierowców oddajemy nową, równą, bezpieczną i szeroką betonową jezdnię – mówi Marek Prusak, rzecznik GDDKiA w Katowicach.

Cały będący w budowie odcinek A1 między węzłem Częstochowa Północ, a granicą z województwem łódzkim liczy 17 km. Brakujący fragment tego odcinka zostanie oddany do użytku w listopadzie. Jak zapowiadają drogowcy cała autostrada A1 będzie gotowa w 2022 roku.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Betonowy kawałek Bursztynowej Autostrady gotowy. W czwartek pojedziemy nowym odcinkiem A1 za Częstochową”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close