RegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała: sześć placówek edukacyjnych zawiesiło zajęcia. Powód? Koronawirus

W związku ze stanem epidemicznym częściowo zawieszono działania w sześciu placówkach edukacyjnych w Bielsku-Białej. Są to Przedszkola nr 40 i 50, Szkoły Podstawowe nr 6 i 24, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii oraz Bielskie Centrum Edukacji.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Na sesji Rady Miejskiej 20 października przedstawiono sytuację epidemiczną w bielskiej oświacie. W związku z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej o powrocie uczniów do szkół od 1 września szkoły otrzymały wsparcie finansowe od miasta na zakup środków dezynfekcyjnych w łącznej kwocie 250.000 zł. Pomoc państwa w tym zakresie objęła dostawę płynów dezynfekcyjnych, maseczek oraz termometrów.

Środki i sprzęt do 173 placówek oświatowych w mieście dostarczały dwa samochody Urzędu Miejskiego, trzy samochody państwowej Straży Pożarnej oraz 12 samochodów Ochotniczych Straży Pożarnych. Dodatkowo placówki oświatowe odbierały je z Miejskiego Zarządu Oświaty. Ogółem rozdysponowano 6.804 płyny dezynfekcyjne, 301.450 maseczek oraz 229 termometrów.
Przedszkola otrzymały sfinansowane przez miasto maty piankowe ułatwiające bezpieczne prowadzenie zajęć, wartości 80.000 zł.

Sytuacja w poszczególnych placówkach oświatowych jest bardzo dynamiczna i praktycznie każdego dnia się zmienia.

Źródło i foto: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close