RegionWiadomość dnia

Macie wielkie serca! W 48 godzin zebrano 200 tys.zł na pomoc po wybuchu w Kobiernicach!

Hojność wspierających zaskoczyła wszystkich. Mowa o zbiórce dla rodziny poszkodowanej w wybuchu gazu, do którego doszło w Kobiernicach w okolicach Bielska-Białej. Akcję zorganizowała Anna Pawełek, lokalna aktywistka ze stowarzyszenia Wiosna. W ciągu pierwszych 48 godzin zebrano zaplanowaną kwotę 200 tys. złotych.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: W sklepach znowu GODZINY DLA SENIORÓW! Nie wszyscy są tym zachwyceni

– To co się dzieje na tej wirtualnej skarbonce, to po prostu się w głowie nie mieści, z sekundy na sekundę były wpłaty. Ale to kropla w morzu potrzeb, przecież te rodziny straciły wszystko, cały dorobek swojego życia – mówi Anna Pawełek, stowarzyszenie Wiosna .

W wyniku wybuchu gazu zginęła 77-letnia kobieta, 4 osoby w tym dzieci odniosły lekkie obrażenia, a mężczyzna który znalazł się w epicentrum eksplozji został przetransportowany do szpitala w Siemianowicach Śląskich, gdzie z powodu oparzeń przeszedł już jedną operację. Dla tych członków rodziny, którzy opuścili już szpitale, gmina przygotowała specjalne mieszkanie, gdyż dom nie nadawał się do zamieszkania. Oni jednak zdecydowali się pozostać pod opieką rodziny. Pomoc płynie z każdej strony.

Akcję zorganizowała Anna Pawełek, lokalna aktywistka ze stowarzyszenia Wiosna. W ciągu pierwszych 48 godzin zebrano zaplanowaną kwotę 200 tys. złotych
Akcję zorganizowała Anna Pawełek, lokalna aktywistka ze stowarzyszenia Wiosna. W ciągu pierwszych 48 godzin zebrano zaplanowaną kwotę 200 tys. złotych

– Pomagamy przede wszystkim w rozbiórce tego budynku. Wiadomo, że to są znaczne koszty to trzeba wywieźć, uporządkować. Ze strony gminy dla mieszkańców będą wypłacone również stosowne zasiłki. To do czego obligują nas przepisy będzie zrobione – mówi Paweł Zemanek, wójt gminy Porąbka.

Na miejscu ciągle pracują policjanci pod stałym nadzorem prokuratury, a dokładne przyczyny tragedii nie są jeszcze znane. Ze względu na zapytania internautów zbiórka na portalu zrzutka.pl została zwiększona do kwoty 250 tys. złotych. Pieniądze zbierają również strażacy z OSP Kobiernice, bo jeden z poszkodowanych w wybuchu jest właśnie strażakiem.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Macie wielkie serca! W 48 godzin zebrano 200 tys.zł na pomoc po wybuchu w Kobiernicach!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close