KrajRegionŚwiat

Oscar za zdjęcia dla „Zimnej Wojny”? To nie przypadek. Kim jest Łukasz Żal?

Trzy nominacje do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej świata otrzymał film „Zimna Wojna”. Paweł Pawlikowski otrzymał nominację w kategorii najlepszy reżyser, a sam film nominację w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Warto jednak zwrócić uwagę na nominację w kategorii najlepsze zdjęcia dla Łukasza Żala.

 

Śmierć prezydenta Gdańska i fala hejtu w internecie! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

To nie pierwsza nominacja 38-letniego absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wcześniej pochodzący z Koszalina operator otrzymał nominację, a później nagrodę za słynny film „Ida”. Współpracował także przy takich filmach jak „Twój Vincent”, „Twardowsky”, „Na Granicy”, „Joanna” czy „Intruz”.

Stworzył także zdjęcia do teledysku „Pieśń o szczęściu” (Mela Koteluk, Czesław Śpiewa), utwór pochodzi z filmu „Baczyński”.

Fot: Facebook Łukasz Żal

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close