Region

Ostatnia sesja sejmiku śląskiego. W nowym też będzie rządziła PO?

W tym składzie w tej sali Sejmik Województwa Śląskiego zebrał się po raz ostatni. Dziś odbyła się jego 60, ostatnia sesja.

 

Psia grypa, klątwa rzucona na schody i nowi prezydenci – ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

-W ramach tych sesji podejmowaliśmy uchwały dotyczące zarówno życia społecznego, gospodarczego, zadań związanych z realizacją potrzeb społecznych mieszkańców województwa śląskiego. Wśród kilku najważniejszych dat jest 7 kwietnia 2017 roku. Wtedy podjęliśmy chyba jedną z najważniejszych uchwał, to jest tzw. uchwałę antysmogową – mówi Stanisław Gmitruk, przewodniczący sejmiku woj.śląskiego.

W ciągu ostatniej kadencji sejmik podjął 846 uchwał. Nie wszyscy radni mówią jednak żegnaj. Część z nich bowiem zyskała poparcie wyborców i będzie pracować także w kolejnej kadencji. Wśród tych, których zabraknie znalazł się Ruch Autonomii Śląska. Jej członkowie w wyborach wzięli udział pod szyldem Śląskiej Partii Regionalnej i nie dostali się do sejmiku.

W tym składzie w tej sali Sejmik Województwa Śląskiego zebrał się po raz ostatni. Dziś odbyła się jego 60, ostatnia sesja
W tym składzie w tej sali Sejmik Województwa Śląskiego zebrał się po raz ostatni. Dziś odbyła się jego 60, ostatnia sesja

-Na pewno z naszej perspektywy będzie brakować takiego regionalnego głosu, który jest jednak zasadniczo inny od głosu partii centralnych (…) mamy nadzieję, że ten nasz dorobek z tych dwóch kadencji nie zostanie całkowicie zaprzepaszczony. Sadzę, że w niektórych obszarach nie zostanie. Nie sądzę żeby ktoś chciał pogrzebać Industriadę czy obniżyć rangę Szlaku Zabytków Techniki – mówi Jerzy Gorzelik, Ruch Autonomii Śląska.

W nowym składzie znajdą się przedstawiciele PiS, PO, PSL i SLD. Dziś o ewentualnych koalicjach zarząd województwa rozmawiać nie chciał. Wszystko okaże się na pierwszej sesji nowo wybranego sejmiku, która odbędzie się 21 listopada.

(Sandra Hajduk)

W nowym składzie znajdą się przedstawiciele PiS, PO, PSL i SLD
W nowym składzie znajdą się przedstawiciele PiS, PO, PSL i SLD
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close