AlarmRegion

Maczety, broń gazowa, narkotyki. Kibole z grupy PSYCHOFANS Ruchu Chorzów zatrzymani! [WIDEO]

Pięć osób zatrzymanych, zabezpieczone maczety, broń gazowa i narkotyki. Pseudokibice Ruchu Chorzów z grupy Psychofans grozili dwóm świadkom, którzy współpracują z organami ścigania. Chcieli, żeby tamci zmienili zeznania. Urządzili za nimi pościg w Świętochłowicach w nocy z 30 na 31 grudnia.

 

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

-Na przełomie roku doszło do zdarzeń już bardzo niebezpiecznych. Mianowicie kilku sprawców rozpoczęło pościg dwoma samochodami w godzinach nocnych za podejrzanymi występującymi w sprawie dotyczącej pseudokibiców. Grożąc im maczetami oraz strzelając do nich ustalonych z nieustalonych urządzeń pirotechnicznych oraz nieustalonych broni, grozili i wpływali na zmianę ich wyjaśnień. Jedno z tych zdarzeń doprowadziło do tego, że strzał w przednią szybę samochodu doprowadził do rozbicia tej szyby – mówi Tomasz Tadla, Prokuratura Krajowa.

 

Wczoraj wszyscy podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. To mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat. W ich mieszkaniach policjanci znaleźli maczety, broń gazową, znaki propagujące treści faszystowskie oraz niewielkie ilości narkotyków. Śledztwo prokuratury jest już bardzo rozległe. Dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej pseudokibiców m.in. Ruchu Chorzów. W sprawie podejrzane są już 84 osoby, a 41 przebywa tymczasowo w areszcie.

Ostrzelali samochód i grozili maczetą! CBŚP zatrzymało kiboli ze Śląska (fot. CBŚP)
Ostrzelali samochód i grozili maczetą! CBŚP zatrzymało kiboli z grupy Psychofans Ruchu Chorzów (fot. CBŚP)
Ostrzelali samochód i grozili maczetą! CBŚP zatrzymało kiboli ze Śląska (fot. CBŚP)
Ostrzelali samochód i grozili maczetą! CBŚP zatrzymało kiboli z grupy Psychofans Ruchu Chorzów (fot. CBŚP)

Z ustaleń śledczych wynika, że wówczas podczas pościgu za samochodem, którym poruszali się pokrzywdzeni, napastnicy okazywali maczetę oraz oddawali w ich kierunku strzały z nieustalonej broni i rac. Dodatkowo, postępowanie obejmuje inne zachowania ukierunkowane na zakłócenie prawidłowego toku śledztwa, takie jak groźby kierowane między innymi pod adresem jednego z pokrzywdzonych oraz jego konkubiny oraz zniszczenia elewacji budynków położonych w Świętochłowicach.

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w tym z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania policjanci znaleźli maczety, broń gazową, znaki propagujące treści faszystowskie oraz niewielkie ilości narkotyków. Wszystko to zostało zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie.

Czterech z mężczyzn usłyszało w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia oraz przemocy w stosunku do pokrzywdzonych i narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w celu wywarcia wpływu na pokrzywdzonych w związku z treścią składanych przez nich wyjaśnień w innym postępowaniu. Zarzuca się im również uszkodzenie pojazdu. Dodatkowo dwóch z nich usłyszało zarzut udziału w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Natomiast piątemu z zatrzymanych przedstawiono cztery zarzuty dotyczące kierowania gróźb pozbawienia  życia poszkodowanym, w celu wywarcia wpływu w związku z treścią składanych przez nich wyjaśnień w innym postępowaniu oraz dwukrotnego uszkodzenia elewacji budynków poprzez naniesienie na nich napisów.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close