AlarmKrajRegion

Owsiak rezygnuje z kierowania WOŚP. Co dalej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?

To szok dla wszystkich! Jurek Owsiak rezygnuje z kierowania WOŚP. Czy to oznacza, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przestanie grać?

 

 

Pod ostrzałem! Strzelają do dzików, chcą „odstrzelić” władze JSW! TOP 5 Silesia Flesz

Jerzy Owsiak poinformował, że rezygnuje z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Chce pozostać nadal szefem fundacji, ale odnośnie WOŚP nie będzie podejmował żądnych decyzji. jak mówił na specjalnej konferencji prasowej, ma nadzieję, że jego decyzja uspokoi tych, którzy od kilku lat zieją językiem nienawiści. -Może wyluzują ci, którzy dostali w Polsce niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań – mówił na konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Jerzy Owsiak nie ukrywa, że rezygnuje z funkcji szefa zarządu fundacji WOŚP po tym, co stało się w Gdańsku. Wczoraj, podczas miejskiego finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, szaleniec zaatakował nożem prezydenta miasta. Paweł Adamowicz otrzymał kilka ciosów nożem, w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Mimo całonocnej operacji i wysiłków lekarzy a także ogólnomiejskiej akcji oddawania krwi dla prezydenta – dzisiaj Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu.

Oświadczenie Jerzego Owsiaka

Oświadczenie Jerzego Owsiaka.

Opublikowany przez Jurek Owsiak Poniedziałek, 14 stycznia 2019

Rezygnacja Owsiaka z szefa WOŚP nie oznacza jego zdaniem końca orkiestry. Jak powiedział – chciałby, aby WOŚP grał nadal. Tym bardziej po tym, co stało się w Gdańsku i jak wysoka była cena, którą zapłacił prezydent Gdańska i jego bliscy. -Życie zostało stracone także podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał – mówił na konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak powiedział podczas zwołanej dziś popołudniu konferencji będzie dalej pracował dla orkiestry, ale nie chce podejmować już żadnych decyzji. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal funkcjonowała.

Owsiak decyzję podjął po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i tłumaczył ją sytuacją, w jakiej znajduje się Polska. Jego zdaniem w Polsce jest zbyt dużo nienawiści, ataków, obrażania i złego języka. Dodał, że Fundacja WOŚP jest pięknym dziełem, które pomogło wielu ludziom, ale nie godzi się na tego typu zachowania.

Jeśli mnie nie będzie, to może tym wszystkim szaleńcom będzie łatwiej” – powiedział Owsiak. -Stopień krytyki w Polsce rozszerzył się w sposób haniebny. Zahacza o język nazistowski, faszystowski, o język gróźb (…) Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale już nie będę podejmował żadnych decyzji. (…) Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań – powiedział Jerzy Owsiak.

(WZ/TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Owsiak rezygnuje z kierowania WOŚP. Co dalej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?”

  1. Skäd Owsiak bierze kasę?
    „Może ojciec Tadeusz Rydzyk jeszcze o tym nie wie, ale na 27 mln zł zebranych podczas ostatniego finału, tylko 1 mln 200 tys. kosztowało nas zorganizowanie „Przystanku Woodstock”. Te pieniądze spokojnie otrzymujemy z procentów.”
    Opis: wypowiedź skierowana do o. Tadeusza Rydzyka po emisji w TV Trwam filmu Przystanek Woodstock – przemilczana prawda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close