RegionWiadomość dnia

Paniom z Rudy Śląskiej lepiej nie fikać! Idą na kurs samoobrony!

Chociaż na razie o samoobronie niewiele wiedzą, po zakończeniu zajęć pokażą Chuckowi Norrisowi co to znaczy prawdziwe kopnięcie z półobrotu 😉 Panie w Rudzie Śląskiej idą na specjalny kurs samoobrony.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Bezpłatny kurs samoobrony z okazji Dnia Kobiet ruszy 7 marca! Już po raz siódmy rudzianki będą miały okazję wziąć udział w szkoleniu, które pozwoli im poradzić sobie w sytuacji zagrożenia oraz wzmocni poczucie pewności siebie. Zapisy już ruszyły.

Kurs, który składa się z ośmiu spotkań, poprowadzą instruktorzy z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane będą w rudzkim Urzędzie Miasta od 27 lutego do 5 marca. Liczba miejsc ograniczona!

 

– Już od pierwszej edycji szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i jestem przekonana, że w tym roku będzie tak samo. Dlatego zachęcam wszystkie panie do zapisywania się. Z pewnością poczują się bezpieczniej dzięki umiejętnościom, które zdobędą podczas kursu – zachęca Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. – Myślę, że to nie ostatnia edycja i w przyszłym roku znowu zorganizujemy te bardzo lubiane przez rudzianki zajęcia. To już taka nasza mała rudzka tradycja – dodaje.

Pierwsze szkolenie rozpocznie się w sobotę (7 marca) od godz. 9:00 do 10:30 w siedzibie Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate przy ul. Ratowników 2. Pozostałe siedem w każdą kolejną sobotę od 14 marca do 25 kwietnia w tych samych godzinach. Zajęcia poprowadzą trzej instruktorzy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate: Roman Dymek, Marek Partuś i Piotr Muc, którzy na co dzień pracują w służbach miejskich.

 

– Zależy nam na tym, żeby uczestniczki szkolenia nauczyły się konkretnych technik samoobrony i umiały się skutecznie obronić przed atakiem napastnika. Na pierwszych zajęciach dowiedzą się m.in. jak przyjąć bezpieczną pozycję walki oraz co zrobić, aby zmniejszyć skutki ewentualnego ataku, a także jak bezpiecznie upadać – zapowiada Roman Dymek, jeden z instruktorów.

Zapisy na kurs przyjmowane będą od 27 lutego, od godz. 10:00 do 5 marca, do godz. 18:00 pod adresem: media@ruda-sl.pl oraz pod numerem telefonu 32 342 36 06. Można też zgłosić się osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 325). Uczestniczki muszą być pełnoletnie.

– Ze względu na wielkość sali w kursie udział może wziąć 40 pań, dlatego o uczestnictwie w zajęciach zdecyduje kolejność zgłoszeń – zaznacza Roman Dymek.

 

źródło: UM Ruda Śląska
red: W.Żegolewski
Image by Marvin Rheinheimer from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus nas nie wykończy. Wykończy nas czekanie na wynik. WSTRZĄSAJĄCE WIDEO podbija internet

Kościół ostrzega przed koronawirusem! Komunia święta do ręki i niekorzystanie z wody święconej

Śląskie: ponad 23 tysiące przypadków zachorowań na grypę w tydzień

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close