Region

Śląskie: ponad 23 tysiące przypadków zachorowań na grypę w tydzień

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że w niecały tydzień do organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego zgłoszono 23409 przypadków zachorowań na grypę i przypadki grypopodobne, w tym 12502 dzieci do lat 14.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W okresie od 16.02.2020 r. do 22.02.2020 r. hospitalizowano 111 osób, w tym: 3 osoby z powodu objawów ze strony układu krążenia i układu oddechowego łącznie, 94 osoby z powodu objawów ze strony układu oddechowego, 7 osób z powodu objawów ze strony układu oddechowego i innych powodów łącznie oraz 7 zachorowań z innych powodów. W okresie od 16 do 22 lutego br. w województwie śląskim zarejestrowano 1 zgon z powodu grypy.

Współczynnik zapadalności na grypę w trzecim tygodniu lutego 2020 roku wyniósł 517,43/100 tys.
mieszkańców i jest wyższy od współczynnika zapadalności w analogicznym okresie 2019 roku (416,46/100 tys. mieszkańców). Natomiast najwyższy współczynnik zapadalności zanotowano w województwie śląskim w analogicznym okresie 2018 roku (569,31/100 tys. mieszkańców).

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, że jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na grypę. Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania i związanych z nim powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia. Szczepienia zalecane są szczególnie osobom z obniżoną odpornością, osobom z przewlekłymi chorobami krążenia oraz układu oddechowego, dzieciom powyżej 6-tego miesiąca życia, osobom powyżej 50-tego roku życia, kobietom w ciąży, pracownikom służby zdrowia oraz osobom narażonym na kontakt z dużą liczbą ludzi.

Źródło: Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close