RegionWiadomość dnia

Parkuj i jedź! Pierwszy na Śląsku parking „Park&Ride” otwarto w Tychach [ZDJĘCIA]

ZDJĘCIA:  4-piętrowy parking otwarto 15 stycznia w Tychach przy Dworcu PKP

 

W Tychach niebawem, bo za dwa, trzy miesiące zostanie oddany do użytku kolejny tego typu parking ( tym razem podziemny), zlokalizowany tuż obok Stadionu Zimowego w Tychach. Ten oddany dziś do użytku mieszkańców znajduję się obok dworca PKP, parkingi są więc zlokalizowane przy początkowym i końcowym przystanku Szybkiej Kolei Regionalnej przejeżdżającej przez miasto. -Po obu stronach parkingu znajdują się klatki schodowe, umożliwiające przedostanie się na kolejny poziom, w tym jedna wyposażona w windę. Przy klatkach zamontowano tablice cyfrowe, na których wyświetlane są informacje o odjazdach najbliższych pociągów, autobusów i trolejbusów. Do każdego z czterech poziomów przypisany jest kolor tak, by podróżni szybko mogli zlokalizować swój pojazd na parkingu. – mówi Wojciech Łyko, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

 

-Nowy parking działa w systemie „Parkuj i jedź”, to oznacza, że mogą na nim pozostawić samochody podróżni, którzy przesiadają się na pociąg. Pasażerowie Szybkiej Kolei Regionalnej, z biletem pomarańczowym przez 12-godzin parkują za darmo. Dopiero za każde kolejne rozpoczęte 12 godzin będą musieli zapłacić 5 zł. Pasażerowie innych pociągów (posiadający ważny bilet kolejowy) także będą mogli skorzystać z parkingu.  Za postój zapłacą 2 zł za pierwszych 12 godzin, a za następne – 5 zł – wylicza dyrektor Łyko.

 

Warta ponad 60 milionów złotych brutto budowa parkingów i otwartego w sierpniu 2014 roku dworca autobusowego przy dworcu PKP (otwarty dziś parking i dworzec kosztowały 26 milionów, a parking przy stacji Tychy-Lodowisko – 34 mln) to część szerszego zadania realizowanego razem ze Spółką Tramwaje Śląskie pod nazwą "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą". To projekt współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close