KrajRegion

Perseidy rozświetlą niebo nocą z 12 na 13 sierpnia! Gdzie najlepiej widać spadające gwiazdy? [WIDEO]

W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie można zobaczyć kolejne ciekawe zjawisko na niebie, czyli Perseidy, potocznie nazywane spadającymi gwiazdami. Do wspólnej obserwacji zachęca Planetarium Śląskie, ale tym razem, ze względu na remont siedziby, odbędzie się ona przed „Gołębnikiem” w Parku Śląskim.

 

ZOBACZCIE KONIECZNIE:

Pilny apel częstochowskich policjantów! Chodzi o wirusa HIV

-Perseidy to jeden z najbardziej spektakularnych deszczów meteorów. 13 sierpnia przypada szczyt tego roju, czyli szczyt aktywności, kiedy jest ich na niebie najwięcej. Około 100 śladów na godzinę można zobaczyć w tym czasie. No i rzeczywiście jest to piękne widowisko na niebie. Około godziny 22.00, wtedy zaczynamy oglądanie obok tego pięknego budynku w Parku Śląskim – mówi Jarosław Juszkiewicz, Planetarium Śląskie.

Obserwacji Perseidów będzie towarzyszył komentarz astronoma, który będzie też odpowiadał na pytania dotyczące nocnego nieba.
(Paweł Jędrusik)

CZYTAJCIE RÓWNIEŻ:

Arka Gdynia-Świętochłowice, GKS-Pogoń i Ruch-Odra Opole. Wylosowano pary 1/32 Pucharu Polski [WYNIKI LOSOWANIA]

Katowice: Piknik rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close