AlarmRegionWiadomość dnia

Pięć nowych przypadków na Śląsku. Łącznie już 61 osób

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Te dotyczą Tychów, Częstochowy, Gliwic i Bytomia.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach. Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku, która także, decyzją lekarza chorób zakaźnych, może leczyć się w domu. Do szpitala w Częstochowie zgłosił się mężczyzna w sile wieku, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Mężczyzna wrócił z Anglii. Jego stan zdrowia jest dobry. Jako dobry ocenił także stan zdrowia lekarz zakaźnik, do którego zgłosiła się kobieta w sile wieku po tygodniowej kwarantannie w domu. Kobieta była wcześniej w Austrii. Jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach. W szpitalu w Bytomiu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowany jest z kolei mężczyzna w sile wieku, który także powrócił z Austrii.

Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannępoinformował Urząd Wojewódzki.

 

Tuż przed 9 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 11 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Pięć z nich, wymienionych wyżej, dotyczy województwa śląskiego. Jednocześnie ministerstwo poinformowało o śmierci 37-letniej kobiety w szpitalu w Poznaniu, ale na razie nie wiadomo, czy bezpośrednią przyczyną śmierci był koronawirus. Łącznie na Śląsku chorych na koronawirusa jest już 61 osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SZOK! Uzbrojony w maczetę uciekł z kwarantanny! Taksówkę zatrzymała policja [WIDEO]

Apele o pozostanie w domu nie pomagały, więc miasta zamykają parkingi [WIDEO]

Duda: Zwolnienie z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close