Region

Apele o pozostanie w domu nie pomagały, więc miasta zamykają parkingi [WIDEO]

Apele o pozostanie w domu nie pomagały. Trzeba więc było podjąć bardziej radykalne decyzje. W kilku miastach metropolii prezydenci podjęli decyzję o zamknięciu parkingów przy najpopularniejszych miejscach rekreacji i wypoczynku, jak Pogoria w Dąbrowie Górniczej czy Stawiki w Sosnowcu.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Tam gdzie w ostatnich latach inwestycje były największe, czyli Stawiki i Park Kuronia, te miejsca cały czas przyciągają bardzo wielu mieszkańców. I jedynym możliwym rozwiązaniem na teraz, na które nam pozwalają przepisy, to są po prostu wygrodzenia parkingów. Tak, żeby mieszkańcy nie mieli gdzie zaparkować – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Na podobny krok zdecydowały się Katowice. Od piątku zamknięte są parkingi w Dolinie Trzech Stawów. Te są odgrodzone taśmami, postawiono także barierki. W piątek do mieszkańców apelował prezydent Marcin Krupa.

Apeluję z tego miejsca bardzo, ale to bardzo mocno o rozsądek, rozsądek i jeszcze raz zdrowy rozsądek. Zostańmy w domu. Czas tej kwarantanny, czas tej zmniejszonej ilości godzin pracy, który różni pracodawcy wam oferują, to nie jest czas urlopu. To nie jest czas odpoczynku na zielonej trawce, palenia pierwszych grilli i innych dziwnych rzeczy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jeśli zamknięte parkingi nie pomogą, a mieszkańcy nadal będą spędzać czas wolny w tych miejscach, miasta podejmą kolejne kroki.

Uprzedzamy: na pewno w tym miejscu pojawią się służby miejskie. Pojawi się straż miejska. Przede wszystkim nie chcemy tutaj mówić, by nie rozjeżdżać zieleni. My chcemy tutaj apelować, by ci, którzy mogą, pozostali w domach – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta Katowice.

Coraz wyższe temperatury i dłuższe dni zachęcają do wyjścia z domu. Chwila nieodpowiedzialnej rozrywki może jednak kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Knurowie: są wyniki badań pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką

Dworzec widmo! Ludzi jest tak mało, że Koleje Śląskie postanowiły odwołać niektóre kursy

Sosnowiec: Podejrzana o zakażenie koronawirusem odmówiła leczenia na zakaźnym. Po pomoc chciała iść na SOR

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close