RegionWiadomość dnia

Pięć zamiast dwóch? W Siemianowicach Śląskich sprawdzą, ile osób mieszka naprawdę pod danym adresem!

Urzędnicy w Siemianowicach Śląskich zyskali tajną broń do walki z tymi, którzy kłamią w tzw. deklaracjach śmieciowych, czyli nie podają faktycznej liczby zamieszkujących w danym lokalu osób. A im mniej osób płaci za śmieci, tym cena dla pozostałych jest wyższa.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

– Jest drogo, wszystko jest drogie – mówi Łucja, mieszkanka Siemianowic Śląskich. -Dla mnie jest za wysoka, dlatego, że ja mało śmieci produkuję, bo nas jest dwóch i co! – mówi Józefa, mieszkanka Siemianowic Śląskich.

Siemianowice będą wykorzystywać aplikację stosowaną już w Świdniku, dzięki której będzie można zweryfikować liczbę osób zamieszkujących pod danym adresem. Wszystko dzięki porównaniu danych z różnych źródeł, np. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Siemianowice Śląskie sprawdzą aplikacją ile osób mieszka pod adresem i produkuje śmieci
Siemianowice Śląskie sprawdzą aplikacją ile osób mieszka pod adresem i produkuje śmieci

-Jest coraz więcej ilości ton odebranych odpadów, a maleje liczba osób złożonych w tych deklaracjach. Właśnie za pomocą tej aplikacji chcemy wyszukać takie nieruchomości – wyjaśnia Iwona Robak-Charchan, Wydział Gospodarki Komunalnej UM w Siemianowicach Śląskich.

Po znalezieniu nieścisłości lokator takiej nieruchomości ma być zapraszany na spotkanie, na którym skrupulatnie będzie musiał wyjaśnić dlaczego złożył taką, a nie inną deklarację.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czekali na zabójcę na pogrzebie. Pochowano ofiary zabójstwa w Borowcach [WIDEO]

Kibice mogą się się srogo zdziwić. Ruch Chorzów w nowym sezonie zagra w czeskiej i słowackiej lidze!

Nawet 250 km/h. Tyle może jechać pociąg do Jastrzębia-Zdroju. Umowa na linię podpisana

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close