KrajRegion

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich 2021 z limitem wiernych [PROGRAM]

Po rocznej przerwie odbędzie się majowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc ograniczył jednak liczbę wiernych.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Modlitwy mężczyzn i młodzieży męskiej na piekarskim wzgórzu rozpoczną się w niedzielę 30 maja o godzinie 8.30. Godzinę później odbędzie się procesja z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej na kalwarię. Msza święta na Wzgórzu Kalwaryjskim rozpocznie się o godzinie 11.00.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich 2021 z limitem wiernych [PROGRAM]
Niestety, sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie jest w dalszym ciągu niestabilna. Dlatego też liczbę pielgrzymów obecnych na piekarskim wzgórzu ograniczymy do 10 tys. osób, a wszystkich uczestników naszego modlitewnego spotkania będzie obowiązywała sanitarna profilaktyka wyrażona dezynfekcją dłoni, zasłanianiem w plenerze ust i nosa maseczką oraz zachowaniem stosownego dystansu – poinformował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Na piekarskie wzgórze będą wpuszczane tylko i wyłącznie wcześniej zgłoszone osoby, które otrzymają specjalne opaski umożliwiające wejście do wyznaczonych sektorów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polski Ład zbiera komentarze: „To brzmi jak anarchia”. Część samorządowców nie zostawia na programie rządu suchej nitki

Niecodzienny, zbiorowy ślub w Katowicach. Kobiety zaślubiły 200-letnie buki! [WIDEO]

Krzysztof Piątek nie jedzie na Euro. Lekarz kadry narodowej nie pozostawia złudzeń

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close