Region

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich została odwołana [TRANSMISJA]

Nie odbędzie się tegoroczna pielgrzymka mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej, planowana wcześniej na 31 maja. Taką decyzje podjął abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, w specjalnym zarządzeniu wydanym 4 maja 2020 roku.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

 

-Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Natomiast w ostatnią niedzielę maja br. odprawię Mszę św. w bazylice piekarskiej, a homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś. Uroczystość ta będzie transmitowana za pośrednictwem telewizji. Szczegóły podamy w najbliższym czasie  – informuje w zarządzeniu abp Wiktor Skworc.

Pielgrzymka Stanowa Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich łączy pokolenia. Od ponad 70 lat w każdą ostatnią niedzielę maja wierni przybywają do naszego miasta, by modlić się między innymi o zdrowie, szczęście, opiekę oraz dalsze łaski dla siebie i swoich bliskich. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa, w tym roku nie będzie to możliwe.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w wydanym przez siebie zarządzeniu poinformował o tym, że piekarska pielgrzymka nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie. W tym samym piśmie informował równocześnie, że w ostatnią niedzielę maja odprawi Mszę świętą w bazylice piekarskiej, a homilię wygłosi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Przypominamy, że uroczystości transmitowane będą w mediach oraz za pośrednictwem internetu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od soboty 30 maja koniec z maseczkami! Zmiany dotyczą nie tylko zasłaniania twarzy [WIDEO]

Piłkarze Ekstraklasy wracają na murawę! Od 19 czerwca kibice wrócą na stadiony [WIDEO]

Chorzów: Wandal przegryzał opony samochodów! Nie usłyszy on jednak żadnych zarzutów [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close