Region

W Bytomiu chcą poznać lepiej koronawirusa. Będą badać ozdrowieńców [WIDEO]

Lekarze z bytomskiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 chcą lepiej poznać koronawirusa i zamierzają przebadać 200 osób, które pokonały chorobę. Program badań ruszy na początku czerwca.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu został partnerem w projekcie, którego celem jest prowadzenie badań stanu zdrowia 200 osób, które przechorowały COVID-19. Lekarze przebadają u ozdrowieńców stan serca, płuc, a nawet poziom stresu i lęku. Celem badań jest lepsze poznanie choroby i jej skutków dla pacjentów, którzy zostali z niej wyleczeni.

Badania w bytomskim szpitalu będą prowadzone dzięki Śląskiemu Centrum Chorób Serca, które pozyskało na ten cel grant w wysokości 500 tysięcy złotych z Agencji Badań Medycznych działającej przy Ministerstwie Zdrowia.

Szczegóły badań przedstawia na filmie dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Źródło i foto: Bytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close