KrajRegion

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego opracował  szczegółowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa na krajowych lotniskach i na pokładach samolotów.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Co się zmieni na lotnisku?

Kontrolne pomiary temperatury przy wejściu do terminali, wstęp tylko dla pasażerów z biletami, dystans społeczny, obowiązek noszenia maseczek, ograniczenie korzystania z usług i obiektów lotniskowych np. z placów zabaw oraz palarni, to niektóre z nowych zasad, z którymi pasażerowie spotkają się na lotniskach w Polsce i Europie. Nowością będzie obowiązek wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, zgodnie z instrukcją przewoźnika.

CZYTAJ TAKŻE: Loty międzynarodowe wracają na polskie lotniska! Są jednak wyjątki. Do trzech krajów nie dolecimy

Loty międzynarodowe wracają na polskie lotniska! Są jednak wyjątki. Do trzech krajów nie dolecimy

Lotniska mają zapewnić dostęp do środków dezynfekcyjnych oraz płatnych dyspenserów z maseczkami ochronnymi. W celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu między pasażerami a pracownikami lotnisk np. w punktach informacji, kontroli paszportowej czy odprawy zostaną zainstalowane ekrany ochronne. Pracownicy lotnisk będą zaopatrzeni w sprzęt ochronny, a terminale będą regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Co się zmieni na pokładzie samolotu?

Personel pokładowy podczas lotu zostanie wyposażony w maseczki i rękawiczki. Pasażerowie będą zobowiązani do zakrywania maseczką ust i nosa przez cały lot. Serwis pokładowy zostanie ograniczony, aby maksymalnie zmniejszyć bezpośredni kontakt pasażerów z załogą. Napoje i przekąski będą serwowane w indywidualnych opakowaniach. Pasażerowie będą zobowiązani do wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego przed lądowaniem.

CZYTAJ TAKŻE:  17 czerwca ruszają loty z Katowice Airport. Pyrzowice wznawiają połączenia, ale w reżimie sanitarnym [WIDEO]

17 czerwca ruszają loty z Katowice Airport. Pyrzowice wznawiają połączenia, ale w reżimie sanitarnym [WIDEO]

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

17 czerwca ruszają loty z Katowice Airport. Pyrzowice wznawiają połączenia, ale w reżimie sanitarnym [WIDEO]

Koronawirus w natarciu! 19 osób na kwarantannie w Kurii Katowickiej, Gliwice zamykają wydział UM!

Katowice: Basen w dzielnicy Burowiec oficjalnie otwarty! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close