KrajRegionWiadomość dnia

Jest nowe rozporządzenie w sprawie lotów krajowych i międzynarodowych

Z dniem dzisiejszym ważność traciło rozporządzenie z 8 maja, które do dzisiaj zakazywało ruchu w przestrzeni lotniczej na terenie RP. Zakaz został przedłużony do 31 maja, a loty międzynarodowe zawieszono do 6 czerwca.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 – Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych – czytamy w treści rozporządzenia. Powyższe informacje są związane z tym, że kończyła się ważność restrykcje wprowadzonej przez rząd 8 maja br. Jak widać na załączonym obrazku, każdy kto chciał skorzystać z transportu lotniczego musi się jeszcze wstrzymać. W efekcie loty krajowe są zawieszone do 31 maja, a loty międzynarodowe do 6 czerwca – rozporządzenie wchodzi w życie jutro, tzn. 24 maja. Warto dodać, że na niebie i tak możemy ujrzeć pojedyncze samoloty – te, które wznoszą się w przestrzeń powietrzną np. z polecenia rządu, czy te z innych krajów, które zapewniają powrót swoich obywateli.

W RP zbliża się okres wakacyjny, co za tym idzie większa migracja rodaków. Z ostatnich informacji wynika, że Polacy chętniej wybierają spędzenie wolnego czasu w Polsce niż zagranicą. Czy to może oznaczać spadek zainteresowania usługami firm, które zajmują się transportem lotniczym?

– Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że od 1 czerwca wznawiają kilka połączeń krajowych. Początkowo pasażerowie będą mogli skorzystać z rejsów na trasach: z Warszawy do Gdańska – do trzech razy dziennie; z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry – do dwóch razy dziennie oraz z Krakowa do Gdańska – raz dziennie.  – czytamy na stronie Radio Zet. Jak zapewnia polski przewoźnik, loty będą wznowione ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i nowego reżimu sanitarnego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w czeskich kopalniach. Pracują tam górnicy z Polski

Urzędy zawalone wnioskami przedsiębiorców. Wszyscy chcą kasę z TARCZY!

16-latek z wbitą w głowę strzałą z łuku! Kolega chciał go nastraszyć [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

źródło: Radio Zet

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close