KrajRegionŚwiat

Koronawirus w czeskich kopalniach. Pracują tam górnicy z Polski

Kopalnia Darkov jest największym ogniskiem koronawirusa w czeskich kopalniach. Zarażonych jest tam 120 górników, wśród nich jest 4 Polaków i 1 Słowak.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 

Do poniedziałku (25.05.) przebadanych ma zostać 2400 pracowników kopalni Darkov w Karwinie. Przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano także w kopalni w Stonawie.

Szacuje się, że w czeskich kopalniach pracuje ponad 2 tysiące polskich górników. Zdecydowana większość z nich codziennie dojeżdża do pracy z Polski.

W Polsce, łącznie w trzech spółkach węglowych – Polskiej Grupie Górniczej, Jastrzębskiej Spółce Węglowej oraz należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek – potwierdzono dotąd w sumie 3207 zachorowań, wobec 3093 raportowanych dobę wcześniej. Górnicy to prawie połowa spośród ponad 6,5 tys. wszystkich osób zarażonych w woj. śląskim.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close