KrajRegion

Wybory 2020: Premier Morawiecki podał prawdopodobną datę wyborów prezydenckich

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wybory prezydenckie odbędą się najprawdopodobniej 28 czerwca. Jak mówił, późniejszy termin nie byłby wskazany ze względu na upływającą kadencję obecnego prezydenta.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Szef rządu powiedział na konferencji prasowej, że najbardziej prawdopodobnym terminem wyborów prezydenckich jest 28 czerwca. Premier stwierdził, że późniejszy termin nie byłby wskazany ze względu na upływającą kadencję obecnego prezydenta.

W podjętej 10 maja uchwale PKW stwierdziła, że w wyborach prezydenta RP wyznaczonych na 10 maja  brak było możliwości głosowania na kandydatów. Marszałek Sejmu w terminie 14 dni od opublikowania uchwały PKW w Dzienniku Ustaw ma zarządzić nowe wybory; muszą się one odbyć w ciągu 60 dni od dnia ich zarządzenia. Dotychczas uchwała PKW nie została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masowe badania górników na koronawirusa w Rudzie Śląskiej. Testy w Bielszowicach i KWK Ruda

Kibice Ruchu Chorzów nie chcą zwrotu za karnety na mecze. Chcą tak pomóc klubowi w ciężkim czasie!

Prezydenci, burmistrzowie, aktorzy rapują! Śląskie zwariowało na punkcie #hot16challenge! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close