KrajRegion

Prezydenci, burmistrzowie, aktorzy rapują! Śląskie zwariowało na punkcie #hot16challenge! [WIDEO]

Cała Polska pisze teksty do bitów. Wyzwanie #hot16challenge polega na napisaniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji. Te mają na stworzenie swojego kawałka 72 godziny. Rapują już nie tylko przedstawiciele hip-hopu, od których zaczęła się akcja czy w ogóle szeroko rozumianej muzyki, ale także dziennikarze, celebryci, aktorzy, politycy i samorządowcy. Wśród tych lokalnych wyzwania podjął się burmistrz Wisły.

 

 

Zobacz również: Fryzjerzy i kosmetyczki szturmowani! Znika część obostrzeń ws. koronawirusa


-W momencie kiedy usłyszałem swoje nazwisko podczas nominacji powiem szczerze, że trochę zamarłem z przerażenie. Potem kwestia czy podjąć wyzwanie, czy też nie podejmować tego wyzwania, no b ten styl muzyki dla mnie jest zupełnie obcy i nowy a poza tym to w jaki sposób zostanie to odebrane przez naszych mieszkańców też dawało wiele do myślenia. Nie mniej jednak cel jest bardzo szczytny. Potraktowałem to też jako dobrą zabawę w wolnym czasie – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Burmistrz Wisły nie tylko zarapował, ale także – nominował. Teraz nad swoimi szesnastkami będą musieli pogłówkować m.in. Adam Małysz i Piotrek Żyła. Na bicie popłynęli także muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – i jak na nich przystało zrobili to w naprawdę klasycznym stylu.

-Kiedy dostaliśmy nominację od Teatru Śląskiego i Galerii Katowickiej pojawiło się dość problematyczne pytanie co z tym zrobić. Zapytaliśmy muzyków co o tym sądzą i czy są skłonni dołączyć się do akcji i muszę przyznać, że odzew był bardzo, bardzo pozytywny. Wśród naszych artystów są ludzie bardzo otwarci, pomysłowi, gotowi na poszukiwania artystyczne – mówi Szymon Maliszewski, specjalista ds. promocji NOSPR.

Odważne przekraczanie granic gatunków nie jest nam zupełnie obce, bo oczywiście nasza współpraca z Miuoshem czy Jimkiem pokazuje, że tak, że potrafimy to robić i czujemy się bardzo komfortowo. Ale w tym całym projekcie ważna jest też umiejętność pokazywania siebie w pewnym przymrużeniem oka czy dystansu i to chyba też jest nam wszystkim potrzebne i też mam nadzieję, że tak to publiczność odebrała – mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelny i programowy NOSPR.

Prezydenci, burmistrzowie, aktorzy rapują! Śląskie zwariowało na punkcie #hot16challenge!
Prezydenci, burmistrzowie, aktorzy rapują! Śląskie zwariowało na punkcie #hot16challenge!

A i przy okazji trochę grosza przesłała – bo akcji towarzyszy zbiórka w ramach której zarówno nominowani jak i słuchacze mogą wpłacać pieniądze. Cel – pomoc pracownikom służby zdrowia, którzy walczą z koronawirusem.

-Wszystko co łączy ludzi w dobrym celu jest piękne. Ja mam poczucie, że to jest drugie wydanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli coś co łączy i ma piękny cel żeby wspomagać medyków – lekarzy, pielęgniarki, wszystkich pracowników którym jesteśmy ogromnie wdzięczni a którym nie wszyscy potrafią to okazać, a wręcz przeciwnie potrafią jeszcze hejtowaćpodkreśla prof. Katarzyna Popiołek, dziekan katowickiego wydziału psychologii Uniwersytetu SWPS.

I chociaż jednym rapowanie wychodzi lepiej, a innym gorzej – to najważniejsze jest to, że akcja w walce z koronawirusem znosi kolejne podziały i po prostu jednoczy. Na koncie zbiórki są już prawie 3 mln złotych.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lokale gastronomiczne znowu otwarte! W takich miejscach obowiązuje szereg obostrzeń [WIDEO]

Zmiany w komunikacji miejskiej! Autobusami, tramwajami i pociągami pojedzie więcej osób [WIDEO]

Nowy kontrakt dla Jerzego Brzęczka? PZPN podjął decyzję ws. trenera kadry narodowej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close