AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice: To już chyba przesada! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Bogucicach! [WIDEO]

Podlewanie kwiatów czy mycie samochodów to jedne z tych czynności do których potrzebna jest woda. Niestety nie wszyscy mieszkańcy korzystają z tej własnej. Przykładem jest cmentarz w Katowicach Bogucicach, gdzie dochodzi do kradzieży wody, która jest przeznaczona dla odwiedzających.

 

 

Czy masz blisko nadajnik sieci 5G? Specjalna mapa działa na Śląsku


Świadkiem takiej sytuacji był ksiądz proboszcz z Parafii pw. św Szczepana Krzysztof Sitek. W rozmowie z portalem katowice24.info powiedział m.in.

Trudno oszacować jak dużo jej znikało. Sprawcy byli zaopatrzeni w dużą liczbę sporej wielkości pojemników. Po napełnieniu pakowali je do auta. Ludzie czerpią wodę, a parafia za to płaci.

Swojego niezadowolenia nie ukrywają osoby, których bliscy spoczywają na tym cmentarzu:

-Wie pan co, już nie naprawdę trudno mi zrozumieć ludzi, którzy biorą wodę z cmentarza dla własnego użytku. Po prostu nie mogę tego zrozumiećmówi Barbara Heidereich, mieszkanka Katowic.

Ludzie to już takie rzeczy robią, że ciężko zrozumieć to naprawdę. Bez przerwy kradną. Kradzież jest na porządku dziennym. Ja znowu niosę kwiaty do wazonu i przyjdę za tydzień to już tego nie będzie – mówi mieszkanka Katowic Naida.

Katowice: To już chyba przesada! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Bogucicach!
Katowice: To już chyba przesada! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Bogucicach!

-Dla mnie to jest rzecz niepojęta. Mnie by się nie chciało przychodzić stąd z bloków tu brać wodę i iść z powrotem – mówi mieszkanka Katowic Janina.

W związku z sytuacją proboszcz z Bogucic wprowadził godziny w których woda jest dostępna. Po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Jeśli sytuacja będzie się powtarzała to kurek znów zostanie zakręcony.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masowe badania górników na koronawirusa w Rudzie Śląskiej. Testy w Bielszowicach i KWK Ruda

Kibice Ruchu Chorzów nie chcą zwrotu za karnety na mecze. Chcą tak pomóc klubowi w ciężkim czasie!

Prezydenci, burmistrzowie, aktorzy rapują! Śląskie zwariowało na punkcie #hot16challenge! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close