RegionWiadomość dnia

Śląskie: Gang dilerów dopalaczy przed sądem. Odpowiedzą za śmierć sześciu osób?

W Sądzie Okręgowym w Częstochowie ruszył proces czworga dilerów dopalaczy. Na przełomie 2018 i 2019 roku oskarżeni mieli wprowadzić do obrotu nawet kilka kilogramów środków psychotropowych i doprowadzić do śmierci sześciu osób. Jednym z pokrzywdzonych jest Adam Czurak, jego po reanimacji udało się uratować.

 

 

Hejterzy niszczą Śląsk i górników! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Stary a głupi. W życiu już bym czegoś takiego nie zrobił, to jest raz. A dwa – sprawiedliwości musi stać się zadość. A tym bardziej, że jedna z tych osób oskarżonych to jest moja była szwagierka. I właśnie to najgorzej bolimówi Adam Czurak, pokrzywdzony.

Spośród czwórki oskarżonych troje zdecydowało że chce dobrowolnie poddać się karze. Wśród nich Dagmara L. która zaproponowała dla siebie 7 lat pozbawienia wolności. Z taką propozycją zgodziła się prokuratura.

– Mówi pani w swoich wyjaśnieniach o tym, co sprzedawała, czy też kupowała pani N., co to były za substancje? – To były dopalacze w krysztale mówi Dagmara L., oskarżona.

Śląskie: Gang dilerów dopalaczy przed sądem. Odpowiedzą za śmierć sześciu osób?
Śląskie: Gang dilerów dopalaczy przed sądem. Odpowiedzą za śmierć sześciu osób?

Na razie jednak nie wiadomo, czy sąd przychyli się do wniosku Dagmary L., bowiem sędzia musi też rozpatrzyć opinię pokrzywdzonych w sprawie.

Jednak mój syn nie żyje. – Pani Anna D.? – Tak. -W tym miejscu pani Anna D. oświadcza iż nie wyraża zgody.

Oprócz Dagmary L. dziś na ławie oskarżonych zasiedli także Monika N., Dariusz W. i Bartosz M. Rozprowadzane przez nich dopalacze miały doprowadzić do śmierci sześciu osób. Z kolei osiem osób musiało być hospitalizowanych. Sprawa jest jednak szersza..

– Tutaj mamy skierowany akt oskarżenia wobec 4 oskarżonych, natomiast w postępowaniu wyłączone są jeszcze materiały, które dotyczą kolejnych osób podejrzanych o handel dopalaczami na terenie Zawiercia, powiatu zawierciańskiego i Łaz. I tamte postępowanie jest w dalszym ciągu prowadzone i w ciągu najbliższych miesięcy będzie skierowany akt oskarżenia – mówi Bartłomiej Maniara, wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masowe badania górników na koronawirusa w Rudzie Śląskiej. Testy w Bielszowicach i KWK Ruda

Kibice Ruchu Chorzów nie chcą zwrotu za karnety na mecze. Chcą tak pomóc klubowi w ciężkim czasie!

Prezydenci, burmistrzowie, aktorzy rapują! Śląskie zwariowało na punkcie #hot16challenge! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close