RegionWiadomość dnia

Śląskie: Rodzina uratowała 140 tys. złotych seniorki. Oszust poszukiwany

Kolejna próba wyłudzenia ogromnej sumy pieniędzy przez oszustów zakończyła się fiaskiem. Wszystko to przez czujność rodziny. Mężczyzna, który próbował przejąć 140 tys. złotych należące do seniorki, był na tyle bezczelny, że praktycznie do samego końca łudził się, że odbierze łup.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Takich historii jest wiele, ale ta rozbraja bezczelnością jaką wykazał się oszust. 72-latka odebrała telefon z informacją, że w jej okolicach grasuje szajka przestępców. „Policjant” namówił ją również do zweryfikowania swojej tożsamości pod numerem 997, pod którym tajemniczy kobiecy głos stwierdził, że faktycznie rozmawiając z nią mężczyzna jest jednym z lokalnych funkcjonariuszy. Gdy seniorka spakowała oszczędności swojego życia w wysokości 140 tys. złotych i w drzwiach mieszkania chciała pieniądze przekazać, na miejscu pojawiła się synowa. Oszust w pierwszej chwili nie przestraszył się i bezczelnie dalej ciągnął idiotyczny scenariusz, co więcej z interwencją telefoniczną pojawił się prokurator, strasząc synową, że utrudnia śledztwo (ta chciała na miejsce wezwać umundurowany patrol, bo nie uwierzyła od razu w całą historię. W pewnym momencie bliski zdemaskowania mężczyzna uciekł. Policja poszukuje oszusta.

– W wyniku przeprowadzonych czynności, udało się zabezpieczyć wizerunek fałszywego policjanta, który przyszedł po pieniądze do domu seniorki.  Mężczyzna mógł być widziany około godziny 13.00 w dniu 21 maja w okolicach osiedla Bangów w Siemianowicach Śląskich. Prosimy o przejrzenie wideorejestratorów zamontowanych w samochodach albowiem istnieje możliwość, że postać takiego mężczyzny została utrwalona przez przejeżdzający pojazd. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje dotyczące mężczyzny widocznego na zdjęciach, proszony jest o kontakt z siemianowicką policją pod numerem telefonu 47 853 12 01 oraz 47 853 12 55. Oszust miał około 175 cm wzrostu, ciemną kurtkę sportową, ciemne spodnie dresowe z jasnym paskiem po bokach nogawek, a na głowie miał założoną ciemną czapkę z daszkiem. Jego twarz była zasłonięta maseczką ochronną. – czytamy na stronie Sląskie Policji. 

Utrwalony wizerunek sylwetki mężczyzny znajduje się pod tym LINKIEM. Zachęcamy do pomocy Policji w ujęciu oszusta.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w czeskich kopalniach. Pracują tam górnicy z Polski

Urzędy zawalone wnioskami przedsiębiorców. Wszyscy chcą kasę z TARCZY!

16-latek z wbitą w głowę strzałą z łuku! Kolega chciał go nastraszyć [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

źródło: Śląska Policja

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close