RegionSilesia Informacje

Pierwsza kocia kawiarnia została otwarta w Katowicach [WIDEO]

W Katowicach została otwarta pierwsza kocia kawiarnia. To miejsce, w którym, jak sama nazwa wskazuje, można spędzić czas z kotami. Aktualnie w kociej kawiarni przebywa na stałe 11 zwierząt. Wśród nich kocia rodzina, która została znaleziona przy pętli tramwajowej.

 

Pierwszy raz jesteśmy w takim miejscu. Słyszeliśmy, że są takie. Super sprawa, sami mamy dwa koty w domu. Stwierdziliśmy, że przyjedziemy, zobaczymy co to, jak to, czy będzie kawa we włosach. Nie dziwota dla nas. Córce też się podoba – mówi Marcin Kot, odwiedzający kawiarnię. – Dopiero zaczynamy. Na pewno z rana trzeba nakarmić koty, posprzątać po nich kuwety. Trzeba ogarnąć sierść, uczesać je, pazurki przyciąć. Jest sporo roboty z nimi, zwłaszcza, że to jest 11 kotów. Ale są tak urocze i kochane, że to wszystko wynagradza – mówi Aleksandra Urbaniak, opiekunka kotów.

 

Pomysłodawcom zależy na integracji kociej społeczności. – Można przyjść, przebywać z kociakiem. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jaki sposób ludzie lubią spędzać czas. Można przyjść, w samotności poczytać książkę, pogłaskać kota, o ile sobie na to pozwoli, bo w tym miejscu chodzi o to, że kociaki są najważniejsze – mówi Małgorzata Majka, właścicielka kociej kawiarni. W kawiarni obowiązuje jednak regulamin. Kotów nie wolno nosić na rękach oraz dokarmiać.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close