KrajRegionWiadomość dniaZdrowie

Pierwsze na Śląsku prywatne studia medyczne ruszają już w październiku! Uruchamia je WST w Katowicach [WIDEO]

Od października w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach ruszają studia na kierunku lekarskim. Będą to pierwsze na Śląsku i trzecie w Polsce prywatne studia medyczne.

 

-Ta uczelnia ma dawać możliwość studentom z korzystania zasobów technicznych naszej uczelni, z którymi jako przyszli lekarze będą związani. Nasz student medycyny będzie miał dostęp do pracowni informatycznych, czy pracowni, gdzie uczymy się tworzyć maszyny medyczne – mówi Arkadiusz Hołda, kanclerz WST.

Pierwsze na Śląsku prywatne studia medyczne ruszają już w październiku! Uruchamia je WST w Katowicach
Pierwsze na Śląsku prywatne studia medyczne ruszają już w październiku! Uruchamia je WST w Katowicach

Nowy kierunek to ogromne wyzwanie przed władzami WST. Uczelnia będzie kształcić przyszłych lekarzy i pielęgniarki w trybie studiów stacjonarnych, magisterskich , nabór już ruszył. –Trzeba zrobić start up, coś nowego, ukształtować i pokazać to, nie da się tego zrobić w normalnych uczelniach. To musi być taka mała dziupla, w której kształcimy już według norm europejskich – mówi prof. Józef Dzielicki, chirurg.

Do tej pory Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach prowadziła z powodzeniem kształcenie na kierunkach technicznych oraz artystycznych. Od 2003 roku kształci architektów, projektantów, grafików, czy specjalistów budowlanych. Uczelnia wkrótce ma zmienić również nazwę na Akademię Śląską.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close