Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo UKS MK Górnik Katowice! [ZDJĘCIA]

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo pod wodza nowego trenera odnosi MK Górnik Katowice! MKS Lędziny – UKS MK Górnik Katowice 0-2 (0-2).

Mecz walki, tak w dwóch słowach można określić spotkanie MK Górnik Katowice ze spadkowiczem z 4ligi.

Wyrównany początek spotkania lepiej wykorzystali piłkarze z południa Katowic. Na środku boiska Lipok wygrał dwie „stykowe” piłki i zagrał na prawe skrzydło do Dąbrowieckiego, który rozpędził się w swoim stylu i zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki, tam nabiegający obrońca z Lędzin wpakował futbolówkę do własnej bramki. I mieliśmy 0:1 dla piłkarzy z Kostuchny.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo UKS MK Górnik Katowice! [ZDJĘCIA] (fot. facebook UKS MK Górnik Katowice)
Kilka minut później było już 2-0. Drugą asystą popisał się Dąbrowiecki zagrywając dobrą piłkę z rzutu wolnego,a zamykający akcję D. Honysz nie dał szans bramkarzowi Gospodarzy, strzelając głową na 0:2!

W drugiej połowie zobaczyliśmy jeszcze więcej walki, ciekawe okazję stwarzali sobie piłkarze z Lędzin, ale dobrze dysponowana defensywa MK Górnik Katowice skutecznie pacyfikowała ich chęci do zdobycia kontaktowej bramki.

Do końca meczu to już walka o każdy centymetr boiska! Próbowały głównie Lędziny,  ale obrona eMKi była nie do przejścia.