KategoriaRegionSilesia Informacje

Pierwszy na Śląsku muzealny pokój zagadek. To Skrytka powstańców

Muzeum Śląskie zaprasza do pierwszego na Śląsku muzealnego pokoju zagadek. Skrytka powstańców funkcjonuje jako część wystawy czasowej „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”, która jest prezentowana w budynku Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego.

Będziemy płacili kaucję za plastikowe butelki? Odpowiedź w TOP 5 SILESIA FLESZ

Chętni do wzięcia udziału w zabawie tworzą drużynę, składającą się od dwóch do sześciu osób (a w przypadku grup szkolnych do dziesięciu). Muszą przy tym wykazać się ścisłą współpracą, by w ograniczonym czasie 45 minut rozwiązać szereg zagadek, które doprowadzą ich do ukrytej skrytki. Zadania w pokoju zagadek są poświęcone tematyce wszystkich trzech powstań śląskich, więc w poszukiwaniach rozwiązań pomoże z pewnością wcześniejsze uważne zapoznanie się z treścią wystawy.

Skrytka powstańców jest dostępna od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 20.00 (ostatnie wejście o godzinie 18.00). Harmonogram jest podzielony na godziny wejść dla osób indywidualnych oraz grup szkolnych.

\

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close