KrajRegion

Pies w mikrofalówce, dręczona kobieta i narkotyki. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 45 i 57 lat, podejrzanych o przestępstwo pozbawienia wolności. Przetrzymywana w domu kobieta, to partnerka młodszego z zatrzymanych mężczyzn. Sprawcy dręczyli pokrzywdzoną poprzez kopanie, bicie, grożenie. Ponadto, 45-latkowi zarzucane jest znęcanie fizyczne i psychiczne nad kobietą, kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcanie się nad psem, którego mężczyzna włożył na kilka sekund do mikrofalówki. Dodatkowo, policjanci w mieszkaniu 45-latka ujawnili i zabezpieczyli marihuanę i metaamfetaminę. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie miasta prawdopodobnie przetrzymywana jest kobieta. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce interwencji, zastali pokrzywdzoną, 36-letnią mieszkankę Lubina. Kobieta posiadała widoczne, zewnętrzne obrażenia ciała w postaci krwiaków, zasinień, skarżyła się również na ból całego ciała. Oświadczyła mundurowym, że od 25 stycznia br. była przetrzymywana w domu wbrew swojej woli,  przez swojego partnera i jego kolegę, którzy ją bili, kopali, grozili, a nawet podtapiali w wannie.

Podejrzany o ten czyn, 45-letni mężczyzna, przebywał w tym czasie w domu. Został zatrzymany. Funkcjonariusze, z uwagi na stan kobiety, niezwłocznie zawiadomili pogotowie ratunkowe, a do czasu przyjazdu zespołu medycznego udzielili jej wsparcia i pomocy przedmedycznej. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany oraz metaamfetaminy.

Jednocześnie funkcjonariusze szybko ustalili miejsce zamieszkania drugiego ze sprawców, który oddalił się z miejsca interwencji, przed przebyciem mundurowych. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, nie otwierał stróżom prawa drzwi. Przy wsparciu kolegów ze straży pożarnej, policjanci siłowo weszli do mieszkania 57-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony  do policyjnej celi.

Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Dodatkowo 45-letni partner pokrzywdzonej kobiety będzie odpowiadał za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią, posiadanie narkotyków, kierowania gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcania się nad psem. Śledczy ustalili, że mężczyzna najpierw rzucił zwierzęciem o płytki i szafkę, a następnie włożył psa do wnętrza kuchenki mikrofalowej, którą załączył na kilka sekund, uniemożliwiając mu dopływ powietrza. Na szczęście zwierzę nie doznało obrażeń. 45-latek jest dobrze znany lubińskim policjantom, głównie z łamania zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

OSTRZEŻENIE METEO! Może spaść nawet pół metra śniegu! Ponad 20 stopni mrozu i zawieje!

Rząd odmraża gospodarkę. Co się zmieni od 12 lutego?

Kina Helios i Multikino nie otworzą się 12 lutego? „To absurdalna propozycja”

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close