KrajRegionWiadomość dnia

PILNE: Donald Tusk podjął decyzję w sprawie wyborów prezydenckich!

Donald Tusk wydał oświadczenie, w którym poinformował, że nie będzie kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak informuje TVN24.pl Donald Tusk dodał, że ogłasza tę decyzję dzisiaj, bo czas nagli. – A nie chciałbym w żaden sposób utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydatów – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.

-Nie chciałbym w żaden sposób utrudniać opozycji wyłaniania kandydata. Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura kogoś, nie obciążonego bagażem trudnych, niepopularnych decyzji. A ja takim bagażem jestem obciążony od czasu, kiedy byłem premierem. Tym bardziej, że nie zamierzam się tych trudnych decyzji wypierać – powiedział Donald Tusk ogłaszając swoją decyzję, iż nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Donald Tusk miałby być konkurentem Andrzeja Dudy w wyborach. O tym, czy będzie kandydował miał poinformować dopiero w grudniu.

Źródło: TVN24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

3 młode osoby zginęły w wypadku w Zawierciu! Seat zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA]

Śląskie: Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów. Ktoś na niego doniósł [ZDJĘCIA]

Derby Górnik-Piast: Ktoś rzucał w kapitana Piasta butelką po wódce?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close