AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!!! Dwóch górników zginęło w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła!

Dwóch górników zginęło w wypadku po zawale skał w KWK Wesoła w Mysłowicach! Dwóch innych zdołało uciec z zagrożonego rejonu.

 

 

Tragiczny w skutkach wypadek w kopalni -Mysłowice-Wesoła. W wyniku zawału skał zginęło dwóch górników. Dwóch innych o własnych siłach wydostało się z zagrożonego rejonu. Wypadek miał miejsce na poziomie 665 metrów.

-O godzinie 16:20 doszło niestety do wypadku w kopalni Mysłowice – Wesoła, na poziomie 665 m w rejonie ściany 411. Doszło tam prawdopodobnie do opadu skal stropowych. W zagrożonym rejonie było wtedy 4 górników. 2 górników opuściło ten rejon o własnych siłach, natomiast 2 jest poszukiwanychmówił zaraz po pierwszych informacjach o wypadku Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia Mysłowice – Wesoła.

Tragiczne informacje o śmierci dwóch górników potwierdził prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz
Tragiczne informacje o śmierci dwóch górników potwierdził prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz

Na ratunek dwóm zaginionym po zawale skał górnikom ruszyli natychmiast ratownicy. Na miejsce skierowano 4 zastępy ratowników z Centralnej oraz z Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu i w Jaworznie.

Niestety – wieczorem napłynęły tragiczne wiadomości. Obaj górnicy, z którymi nie było kontaktu od czasu wypadku w KWK Mysłowice – Wesoła nie żyją. To najprawdopodobniej pracownicy w wieku 33 i 52 lat. Ta informacja nie jest jeszcze potwierdzona.

Tragiczne informacje o śmierci dwóch górników potwierdził prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz. –Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Na poziomie 665 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Dwóch górników zginęło a dwóch zostało rannych. W akcji ratunkowej brali udział ratownicy z Kopalni Mysłowice-Wesoła, ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu i ratownicy z Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie. Myślami jesteśmy z rodzinami i bliskimi ofiar. Pragnę oddać hołd górnikom – ich ciężkiej pracy i poświęceniu – a także wyrazić uznanie dla ekip ratowniczych.-napisał prezydent Wójtowicz w mediach społecznościowych.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigantyczny skok zakażeń w woj.śląskim! Szpitale na południu regionu sparaliżowane!

Katowice: Z zawałem odesłano ją z dwóch szpitali! W trzecim kobietę trzeba już było reanimować

Rybnik: To nie żart! Nauczyciele dostaną 1 zł dodatku. I to brutto!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close