Oglądaj w TVSRegionWiadomość dnia

Wszyscy możemy pomóc Ewie Kopczyńskiej! Charytatywny koncert w TVS już w sobotę!

Zagrają dla Ewy Kopczyńskiej. W najbliższą sobotę na antenie Telewizji TVS zostanie wyemitowany koncerty charytatywny, którego celem jest zebranie środków na rehabilitację Ewy Kopczyńskiej, która w grudniu ubiegłego roku dostała wylewu krwi do mózgu.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Ciężko to przeżywam, jest to fajna moja koleżanka ze sceny. Bardzo ją lubię i życzę jej najlepszego, żeby wszystko jej się powiodło, żeby wszystko wróciło do normy. Wiadomo jak to jest, to jest taka walka, z którą nikt z nas nie chciałby się borykać – podkreśla Mirosław Jędrowski, artysta.

Aktorka cierpi na niedowład czterokończynowy i mimo że jest świadoma, to kontakt z nią jest mocno utrudniony. Po wylewie Kopczyńska kilka tygodni spędziła w śpiączce farmakologicznej, a po przebudzeniu została przewieziona do prywatnej kliniki w Krakowie, gdzie podczas rehabilitacji ma wrócić do normalnego życia. W poszukiwaniu niezbędnych środków przy wsparciu fundacji TVS, swoją bezinteresowną pomoc zaoferowało wielu artystów.

– Pomoc w życiu artysty, w prawdziwym tego słowa znaczeniu artysty jest wpisana już tak jakby na stałe, dlatego że czy pomocą nie jest już to, że jeździmy po koncertach, skupiamy tysiące ludzi pod sceną i dajemy fajny przekaz, czyli dobroci i miłości? mówi Mirosław Szołtysek, artysta.

Zagrają dla Ewy Kopczyńskiej. W najbliższą sobotę na antenie Telewizji TVS zostanie wyemitowany koncerty charytatywny, którego celem jest zebranie środków na rehabilitację Ewy Kopczyńskiej
Zagrają dla Ewy Kopczyńskiej. W najbliższą sobotę na antenie Telewizji TVS zostanie wyemitowany koncerty charytatywny, którego celem jest zebranie środków na rehabilitację Ewy Kopczyńskiej

A dokładnie takiego przekazu i przede wszystkim wsparcia potrzebuje teraz Ewa Kopczyńska. Telewizja i Fundacja TVS już od pierwszego sygnału o tragedii jaką dotknęła aktorkę i jej rodzinę mocno angażuje się w pomoc i powrót Ewy do zdrowia.

– Chcieliśmy żeby ta pomoc była wielotorowa, przybrała różne formy i tak na początku lutego zrobiliśmy poruszający felieton, właśnie o chorobie, żeby jak najszersza rzesza ludzi mogła się dowiedzieć jak pomóc, kim jest Ewa i kim jest dla nas, bo jest w naszej rodzinie TVS-owej artystką – mówi Małgorzata Piechoczek, dyrektor Telewizji TVS.

Rodzinie, dla której jak mówią życie ludzkie stanowi najważniejszą wartość. Kopczyńska ma również wsparcie przyjaciół i środowiska aktorskiego, z którym była związana przez całą swoją karierę. Każdy kto znał Ewę, wspiera i mocno interesuje się jej stanem zdrowia i czeka aż wróci na deski Teatru Zagłębia.

– Dysponuję dwoma kontami na Facebooku, czyli swoim i mojej mamy, też mam cały czas jej telefon przy sobie i staram się również odpisywać systematycznie na wszelakie maile i również w miarę siły, bo mi jest bardzo bardzo ciężko funkcjonować na tym Facebooku, bo wszystko mi się z mamą kojarzy, ale wiem że muszę się zabrać, wiem że ludzie czekają na te informacjemówi Anna Haas, córka Ewy Kopczyńskiej.

Najbardziej o pełnym powrocie do sił Ewy. Koncert zostanie wyemitowany na antenie telewizji TVS 6 marca o godz. 19:55, a każdy kto będzie chciał wspomóc zbiórkę, będzie mógł wysłać SMS-a pod specjalny numer o treści „Dla Ewy”.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigantyczny skok zakażeń w woj.śląskim! Szpitale na południu regionu sparaliżowane!

Katowice: Z zawałem odesłano ją z dwóch szpitali! W trzecim kobietę trzeba już było reanimować

Rybnik: To nie żart! Nauczyciele dostaną 1 zł dodatku. I to brutto!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close