AlarmKrajRegion

PILNE!!! Katastrofa wojskowego myśliwca! Pilot katapultował się. Zobaczcie WIDEO

Katastrofa polskiego myśliwca wojskowego! Pilot katapultował się ze spadającej maszyny!

 

Świętość zrównana z rynsztokiem w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz

Wojskowy MIG-29 rozbił się w lesie w okolicach miejscowości Drgicz na Mazowszu. Pilot katapultował się i przeżył – poinformował major Mirosław Guziel, rzecznik 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej. Do wypadku doszło cztery minuty po starcie z bazy wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

To, że miała miejsce katastrofa wojskowego myśliwca MIG 29, potwierdził rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak.

-Doszło do zdarzenia lotniczego na samolocie MiG-29 z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Pilot został zmuszony do katapultowania się. Samolot spadł na szczęście w terenie niezabudowanym, pilot jest w stanie ogólnym dobrym i został przewieziony do szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego na Szaserów.

 

– Z tych informacji, które posiadamy, nikt inny nie został poszkodowany. Wiemy, że nastąpiło to ok. 8 km na wschód od Łochowa. Był to lot techniczny. Są to loty wykonywane po różnego rodzaju pracach na danym typie statku powietrznego – wyjaśnił ppłk Marek Pawlak.

Rzecznik zapewnił, że samolot był odpowiednio sprawdzony technicznie, ponieważ „inaczej nie zostałby dopuszczony do lotu”. Podpułkownik nie chciał spekulować na temat przyczyn wypadku. Zastrzegł, że ustali je Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Jak podkreślił Marek Pawlak, pilot był doświadczony, miał 1,2 tys. godzin nalotu, natomiast sam samolot „nie był nowy”: miał 30 lat i został pozyskany z Czech. Po wypadku podjęto decyzję o wstrzymaniu lotów z udziałem MIG-29.

Dzisiejszy wypadek jest kolejnym z udziałem myśliwca MIG-29 w ostatnich latach. W lipcu zeszłego roku pod Pasłękiem doszło do wypadku z udziałem maszyny z bazy lotniczej w Malborku. Samolot rozbił się w trakcie ćwiczeń, pilot nie przeżył wypadku.

Z kolei w grudniu 2017 r. doszło do zdarzenia z udziałem myśliwca z mińskiej bazy. Tu pilot katapultował się i po akcji poszukiwawczej został odnaleziony żywy w pobliżu maszyny. Również po tych wypadkach wstrzymano czasowo loty z udziałem MIG-29

(źródło: portal tvp.info, IAR, PAP)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close