AlarmKrajRegionSport

PILNE!!! Koronawirus w GKS Tychy! COVID-19 wykryty u jednego z hokeistów

Koronawirus wykryty u jednego z hokeistów GKS Tychy! Taką informację podał tyski klub. Chodzi o zawodnika, który wrócił właśnie ze zgrupowania reprezentacji Polski.

 

 

Czy to już druga fala koronawirusa? Znowu testy na kopalniach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

O koronawirusie u jednego z tyskich hokeistów, GKS Tychy poinformował na swojej stronie internetowej:

Spółka Tyski Sport informuje, iż w związku z wykryciem wirusa COVID-19 u jednego z zawodników treningi drużyny zostały zawieszone w trybie natychmiastowym aż do odwołania. Po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski u Filipa Komorskiego wystąpiły objawy koronawirusa, w tym wysoka gorączka. Testy dały wynik pozytywny. Aktualnie napastnik GKS Tychy czuje się dobrze.

Zarząd klubu zalecił wszystkim zawodnikom oraz członkom sztabu szkoleniowego izolację. W obecnej chwili klub czeka na kolejne wytyczne z sanepidu. Prawdopodobnie zmianie ulegnie terminarz sparingów trójkolorowych. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco – poinformował GKS Tychy.

Komunikat klubu dotyczący wykrycia wirusa COVID-19 u Filipa Komorskiego ➡️ https://bit.ly/KomunikatGKS ⬅️

Opublikowany przez GKS Tychy Niedziela, 2 sierpnia 2020

Komorski, to nie jedyny hokeista ze zgrupowania narodowej kadry z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Od 19 do 26 lipca reprezentant Polski Damian Kapica przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej w Warszawie. Po powrocie poddał się badaniu na obecność koronawirusa COVID-19 i jego wynik był pozytywny. Polski Związek Hokeja na Lodzie natychmiast zareagował na nową sytuację.

– O pozytywnym wyniku badania w przypadku Damiana Kapicy dowiedzieliśmy się 1 sierpnia. Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarnąwylicza Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. – Najważniejsze jest zdrowie i dobro zawodników – dodaje szef Związku.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie otrzyma od PZHL listę wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z Damianem Kapicą podczas lipcowego zgrupowania. – Razem z autorytetami w dziedzinie chorób zakaźnych Związek pracuje również nad procedurami dotyczącymi uruchomienia we wrześniu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi – informuje Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL.

 

źródło: PZHL/GKS Tychy
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: jest decyzja w sprawie aresztu dla matki chłopca z poderżniętym gardłem!

Komunikat policji: Tragiczny finał poszukiwań 87-letniego mieszkańca Częstochowy [WIDEO]

Bytom: Sprawdzali budynek szkoły. To, co odkryli zaskoczyło wszystkich! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close