AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE: Potężny WSTRZĄS na Śląsku! Katowice, Chorzów, Knurów. Gdzie jeszcze wstrząs 13 stycznia?

Bardzo silny wstrząs na Śląsku w poniedziałek, 13 stycznia! Silny wstrząs odczuli popołudniu mieszkańcy między innymi Chorzowa, Katowic i Knurowa. Gdzie jeszcze odczuwalny był wstrząs 13 stycznia?

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

[AKTUALIZACJA 16.15] W dwóch miejscach prawie jednocześnie na Śląsku zatrzęsła się ziemia. Jedno epicentrum było na terenie kopalni Budryk, siła wstrząsu wyniosła 3,8 w skali Richtera. Źródło drugiego wstrząsu znajdowało się pod ziemią w kopalni Wujek.

Wstrząs był odczuwalny w wielu miastach województwa. W kopalni Budryk w rejonie zagrożonym, znajdowała się duża załoga górników. Wszystkich udało się bezpiecznie wycofać, nikomu nic się nie stało.

– Nie ma żadnych szkód pod ziemią, nie wpłynęły też na razie żadne informacje od mieszkańców. Jutro zbierze się specjalny zespół, który będzie oceniał sytuację. W kopalni Wujek w Katowicach, do wstrząsu doszło poza rejonem prac. Również nikomu nic się nie stało.

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Wstrząs na Śląsku miał miejsce w poniedziałek, 13 stycznia ok. 14.30. Silnie zatrzęsło ziemią i zakołysało w Katowicach, Knurowie i Chorzowie. -W szafce zadzwoniły wszystkie szklanki i kubki, zakołysało tak silnie, jakby blok się miał zawalić – pisze do nas z Chorzowa pan Marek. -Kabina prysznicowa się trzęsła jak by ktoś ją bujał, tak silnego wstrząsu nie pamiętam – pisze do nas Marek.

Silny wstrząs odczuli także mieszkańcy Katowic – mamy sygnały między innymi z centrum, Tysiąclecia, Wełnowca i Koszutki. Na razie nie wiadomo, gdzie wstrząs 13 stycznia miał epicentrum. Nie wiadomo także na razie nic o ewentualnych szkodach. Służby zbierają w tej sprawie informacje.

Piszą do nas także użytkownicy z Mikołowa i Rudy Śląskiej. –Bardzo silnie odczuwalny wstrząs na Halembie! Pospadały mi rzeczy z półek w kilku pomieszczeniach, domem wyraźnie zakołysało – donosi pan Remigiusz. –Mikołów, chwilę temu bardzo silny wstrząs. I bardzo długi, zupełnie jakby nie jeden a kilka wstrząsów po sobie – donosi nam użytkownik Xiammi z Mikołowa.

-Około 14:30-14:35 zatrzęsło również w Świętochłowicach – pisze do nas Pani Ewa ze Świętochłowic. -Również w Czeladzi dało się odczuć wstrząs – donosi nam użytkownik Xxx. Wstrząs odczuli silnie także mieszkańcy Tychów. -Całe Tychy się trzęsły. Jaworzno także poczuło poniedziałkowy wstrząs. –Jaworzno Łubowiec, mocno zatrzęsło – pisze do nas pani Patrycja.

Zgłoszenia o wstrząsie służby odebrały także od mieszkańców Rybnika, kilku podrybnickich miejscowości, Gliwic, Orzesza i Ornontowic.

Więcej na ten temat już wkrótce.

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kilkaset tysięcy złotych za gołębia? Takie okazy pojawiły się na Targach Gołębi Pocztowych w Sosnowcu

Katowice: Wiemy, na co mieszkańcy chcą wydać milion złotych

Sosnowiec: Szymon Hołownia rozpoczął prekampanię przed wyborami prezydenckimi

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

11 thoughts on “PILNE: Potężny WSTRZĄS na Śląsku! Katowice, Chorzów, Knurów. Gdzie jeszcze wstrząs 13 stycznia?”

  1. Bóg się gniewa I do opamiętania wzywa trzęsie góry przenosi i pagórki wzywa być może koniec ludzkości nadchodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close