AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Potężny wyciek gazu w Rybniku! Jest zagrożenie wybuchem!

Ogromny wyciek gazu i zagrożenie wybuchem w Rybniku! Wyciek gazu z uszkodzonego gazociągu sparaliżował Rybnik we wtorek, 5 marca późnym wieczorem!

 

Świętość zrównana z rynsztokiem w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz

[AKTUALIZACJA: 23.15] Jak informują służby – udało się odciąć dopływ gazu do uszkodzonego gazociągu. Po uszkodzeniu gazowej rury przez prowadzącą prace ziemne koparkę, przez kilkadziesiąt minut – jak wynika z relacji świadków – słychać było głośny syk ulatniającego się gazu. Zapach gazu dało się wyczuć w promieniu kilkuset metrów od miejsca, w którym został uszkodzony gazociąg i nastąpił wyciek gazu!

 

W najbliższej okolicy odcięto dopływ prądu, ewakuowano także mieszkańców pobliskich budynków, oraz osoby przebywające w biurowcu Business Center K1. Dopływ gazu do uszkodzonego gazociągu służbom udało się odciąć około godziny 20.50.Sytuacja jest częściowo opanowana – chociaż nadal nie wiadomo kiedy zostanie przywrócony ruch kołowy w rejonie wiaduktu, oraz kiedy przywrócone będzie zasilanie. Przed godziną 23.00 gaz prawie przestał się ulatniać. Straż pożarna nadal zabezpiecza miejsce i pomaga w akcji – ale teraz do napraw przystępują gazownicy. Uszkodzona została rura 150 mm.

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Potężny wyciek gazu w Rybniku. Gaz ulatnia się z uszkodzonego przez koparkę gazociągu pod wiaduktem obok Ronda Chwałowickiego. Jak informują służby – uszkodzenie gazociągu jest poważne, a wyciek gazu w Rybniku jest ogromny. Istnieje realne zagrożenie wybuchem!

Ogromny wyciek gazu i zagrożenie wybuchem w Rybniku! Wyciek gazu z uszkodzonego gazociągu sparaliżował Rybnik we wtorek, 5 marca późnym wieczorem
Ogromny wyciek gazu i zagrożenie wybuchem w Rybniku! Wyciek gazu z uszkodzonego gazociągu sparaliżował Rybnik we wtorek, 5 marca późnym wieczorem

Wyciek gazu w Rybniku: Trwa akcja, jest zagrożenie wybuchem!

 

Uszkodzenie i wyciek gazu w Rybniku nastąpił we wtorek, 5 marca późnym wieczorem. Podczas prac ziemnych koparka uszkodziła gazociąg biegnący w rejonie Ronda Chwałowickiego i biurowca K1. Jak relacjonują świadkowie – w powietrzu nawet w znacznej odległości od miejsca, w którym doszło do uszkodzenia gazociągu, wyczuwalny jest zapach gazu.

Służby odgrodziły miejsce uszkodzenia, w rejonie są spore utrudnienia w ruchu – policja zamknęła bowiem okoliczne ulice. Na miejsce ściągane są kolejne jednostki straży pożarnej oraz pogotowie gazowe i służby techniczne.

 

Wyciek gazu w Rybniku: Zamknięte ulice, wstrzymany ruch pociągów!

 

Uszkodzenie gazociągu jest na tyle poważne, a zagrożenie wybuchem na tyle duże, że nie tylko zamknięto ulice w rejonie Ronda Chwałowickiego, ale także wstrzymano ruch pociągów.Jak duże są opóźnienia pociągów Kolei Śląskich w związku z wyciekiem gazu w Rybniku? Szczegóły znajdziecie TUTAJ

 

Nie wiadomo jak długo usuwany będzie wyciek gazu w Rybniku. Służby potwierdzają, że wyciek jest znacznych rozmiarów i istnieje realne groźba wybuchu – dlatego potrzebne są nadzwyczajne środki ostrożności.

Akcja trwa. Wkrótce więcej szczegółów oraz zdjęcia z miejsca akcji.

(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close