AlarmKrajRegion

PILNE!!! Strajk nauczycieli 8 kwietnia już pewny! Jest KOMUNIKAT ZNP

PILNE! Komunikat ZNP i FZZ: Dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach legalnie toczącego się sporu zbiorowego. Strajk rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 roku.

 

 

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Komunikat ZNP i FZZ

Podczas dzisiejszych (5.04) rozmów strona rządowa przedstawiała konfrontacyjną ofertę polegającą na radykalnym zwiększeniu pensum (od 25% do 33%) połączoną ze wzrostem średniego (czyli wirtualnego) wynagrodzenia do roku 2023 r.

Strona związkowa nie otrzymała – mimo wielokrotnych próśb – tej oferty w formie pisemnej. Natomiast materiały te – w postaci komunikatu prasowego oraz prezentacji – otrzymali dziennikarze na konferencji prasowej strony rządowej, która odbyła się tuż po rozmowach.

Dzisiejsza propozycja rządu oznacza:
– brak realnych podwyżek wynagrodzenia zasadniczego w 2019 roku,
– znaczącą redukcję etatów nauczycielskich,
– pogorszenie oferty edukacyjnej w szkołach wiejskich,
– zwiększenie obowiązków i czasu pracy nauczycieli.

Podkreślamy, że strona związkowa w trakcie negocjacji trwających od 25 marca przedstawiła aż trzy propozycje dotyczące wzrostu wynagrodzeń. Nie spotkały się one z aprobatą strony rządowej. Także dzisiaj przedstawiciele rządu nie odnieśli się do propozycji FZZ i ZNP złożonej w środę wieczorem (3 kwietnia 2019 r.), polegającej na rozłożeniu 30% podwyżki na dwie tury (15% od 1 stycznia i 15% od 1 września br.).

Dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach legalnie toczącego się sporu zbiorowego.

Strajk rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 roku.

podpisali:
Sławomir Broniarz, ZNP
Sławomir Wittkowicz, Forum Związków Zawodowych

 

To oświadczenie właściwie przesądza sprawę strajku nauczycieli. Strajk nauczycieli rozpocząć ma się w poniedziałek, 8 kwietnia i według zapowiedzi związkowców – będzie strajkiem bezterminowym.

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: ZNP
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

42 thoughts on “PILNE!!! Strajk nauczycieli 8 kwietnia już pewny! Jest KOMUNIKAT ZNP”

 1. skandaliczne zachowanie nauczycieli.Dbają tylko o swój interes,nic nie robić,tylko kasa,kasa,kasa. proszę zobaczyć jakimi brykami przyjeżdżają do szkoły ci biedni pseudo nauczyciele. Potrafią tylko machać świstkami przed kamerami, a trzynaste pensje,dodatki,wakacje,ferie,wycieczki sponsorowane przez rodziców dzieci,płatne roczne urlopy dla podratowania zdrowia, itd itp.Skoro nie chcą pracować-niech się zwolnią i zmienią pracę. Brawo rząd- nie ustępujcie darmozjadom.

  1. Wycieczki sponsorowane????A kto pilnuje Pani dzieci w czasie wycieczki 24 godziny na dobę bez wynagrodzenia, czyli za tzw.wikt i opiekunek????

  2. Zapraszam Panią serdecznie na wycieczkę z noclegiem.Gwarantuję brak snu,sprawdzanie czy w nocy uczeń nie zapragnął napić się piwa czy spróbować innych używek. A może uprawiać miłość z koleżanką. Pozdrawiam.

  3. skoro tak dobrze nauczycielom to co Ci stoi na drodze żeby mieć tak samo. Zostań nauczycielem A pogadamy. Wszędzie jest dobrze tam gdzie nas nie ma!!!

  4. Kobieto jedz sobie sama na te 'sponsorowane' wycieczki. Chętnie posłucham opinii po powrocie. Chętnie wyślę zdjęcie mojej 'wypasionej bryki' nie mówiąc ilu z nas dojeżdża autobusem bo go na auto nie stać. Wez sobie też 13 tkę i dodatek 60 zł na miesiąc. Powodzenia

  5. Jestem nauczycielem. Jeżdżę Golfem III z 1996 roku. Nie wiem czy to super bryka. Nie generalizujmy. Na swój urlop proszę zabrać całą klasę i zycze relaksu. Skoro tacy ” nieudany” jestesmy to po co posylacie do nas swoje Skarby- dzieci. Sami je wszystkiego nauczcie.

  6. Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko chodzi do szkoły to proponuję, abyś jak najszybciej z tego zrezygnował i zdecydował się na edukacje domową. Jest to w Polsce możliwe. Będziesz sam dbał o edukację swojego dziecka , jeździł z Nim na wycieczki. Nie będziesz sponsorował nikomu wyjazdu. Powodzenia

  7. Proszę się nie ośmieszać takimi wypowiedziami, opierajacymi się na mitach krążących w społeczeństwie. Trzeba mieć jakikolwiek pojęcie o tej pracy, żeby się wypowiadać. Smutne jest, że ludzie nie znają realiów tej pracy i bezmyślnie powtarzają utarte slogany.

  8. Proszę wybrać się choćby na jedną wycieczkę z jakąkolwiek klasą i zobaczyć jak to jest znakomicie pojechać 'za darmo'. Zycze powodzenia, zero uczniów problemowych czy nie daj jakiegokolwiek wypadku. Moze szanowny rodzic zmieni zdanie. To my kosztem naszych rodzin jezdzimy z Waszymi dziećmi na wycieczkę, żeby cos zobaczyły, żeby dobrze się bawiły, a potem czytamy takie komentarze. Prosze zostać nauczycielem, skoro tak Pan/Pani zazdrości

  9. Coś tutaj się nie zgadza i nie jest zgodne z prawdą o ile mnie wzrok nie myli to uczniowie parkują dużo bardziej wypasione auta niż nasze pod szkołą:-)

 2. To co Pani/Pan pisze jest zabawne. Bycie nauczycielem nie jest takie łatwe, może drogi rodzice chcesz się zamienić? Pilnować przez 45min klasę liczącą 30 osób, dyżurować na każdej przerwie. Taki zawód powinien być godnie opłacany a to co dostają… nie da się nazwać dobrą wypłatą.
  Wycieczki? Rodzic nie sponsoruje nauczyciela, z skąd taki pomysł? Jeśli się czegoś nie jest pewnym to się nie wypowiada.
  Wakacje? Jeśli myślisz, że mają tyle dni co uczniowie to jeszcze dużo nie wiesz o świcie. Nie wspominając o dyżurach w święta, gdzie rodzic wrzuca swoje kilku letnie dziecko pod opiekę wspomnianych nauczycieli by móc spokojnie coś przygotować.

  Ps. Z jakiej jesteś planety?
  Moja rada to lepiej myśleć samemu a nie wierzyć w to co mówią inni głupcy.

  1. Mów co chcesz ale ja znam głównie nauczycieli z dobrymi samochodami i takich którzy jak sami mówią nie przepracowują się pracują średnio po 5 godzin dziennie i nie zarabiają najgorzej…to prywatna znajomość więc wiem co mówię …

 3. Po pierwsze nie żadni darmozjadzi bo ciężko pracują zazwyczaj na 3 i wiecej etatach -nic nie broni paniom jako matkom pracy w kilku miejscach i też będziecie jeżdzic brykami.Proszę nie zapominać,że nauczyciele też mają rodziny i własne dzieci dla których nie mają czasu….-Jak tak jest wspaniale zapraszam choć na jeden dzień do szkoły popracować za nauczycieli wtedy porozmawiamy.Co do wycieczek to nie wymysł szkoły tylko kuratorium i ministra-nauczyciel będący opiekunem-zawsze wchodzi za darmo jako opiekun tak jest w prawie.To nie nauczyciele stanowią prawo….tylko wyższe instancje. Widać drogie panie jak się znacie na rzeczy i pleciecie tylko trzy po trzy….Jest tak dobrze prosze o zrobienie studiów i przyjście do pracy w szkole czeka was świetlana przyszłość i kariera zawodowa.Ps.nauczyciele mają ukonczonych po kilka kierunków studiów. Proszę mieć też ukończone studia z pedagogiki specjalnej bo między innymi dzięki waszym wspaniałym działaniom wychowawczym mamy takie dzieci jakie mamy.Proszę pamiętać nauczyciele mogą zastąpić innych w różnych zawodach a odwrotnie niekoniecznie.Proszę mieć to na uwadze.Dużo nauczycieli odchodzi z zawodu już są braki choćby w Warszawie i będą dalsze odejscia- możecie wskoczyć na ich miejsca są wolne etaty i czeka wspaniała świetlana przyszłość ferie,wakacje, trzynastki urlop dla poratowania zdrowia itp.Pozdrawiam i zapraszam do pracy w tym zawodzie.Nauczyciel.

  1. Zgadzam się z tym co Pan/Pani pisze, nie chciałabym pracować w szkole lub przedszkolu i być odpowiedzialnym za 25 uczniów w klasie którzy są różni i nie zawsze posłuszni, ale nie do końca jest to sprawiedliwe żeby co miesiąc do wypłaty miec1000 zł, czy ktoś z nauczycieli zastanawiał się nad tym z czyjich pieniędzy dostaniecie co miesiąc podwyżkę??? Co za tym stoji??? Już i tak życie w Polsce jest bardzo drogie, oczywiście dostaną po dupie znowu biedni zwykli emeryci których nie stać na lekarstwa itd, a chleb masło, itd to będzie rarytas co dla większości. Tu nie chodzi o podwyżkę jednorazową tylko co miesiąc a nauczycieli jest miliony w całym kraju, proszę sobie to policzyć wna miesiące ile to jest miliardów. WY dostaniecie podwyżkę a my nie będziemy mieli co dzieciom na obiad ugotować…. Pozdrawiam rodzic

   1. Paweł Pieniądze będą skoro dla Rydzyka z każdego ministerstwa idą to zamiast wysłać do Torunia to dla nauczycieli dać A nie ma ich nawet miliona dlatego rząd się z nimi nie liczy A 1000zł -ZUS i podatek które wracają do rzadu to nie zostaje na konto dużo

  2. Świetna wypowiedź!!! Gratuluję koleżanko !!! Popieram wypowiedź w całości…..nic dodać nic ująć. Kto nie zna tematu nie zabiera głosu. Propagandy o świetlanej karierze w zawodzie nauczyciela już dość!!!! W polityce nie na sentymentów, więc nie dajmy się złamać beznadziejną krytyką, egoizmem i brakiem szacunku. Walczmy razem o lepszą szkolę, edukację i lepszą przyszłość młodych nauczycieli.

  3. Co Ty kobieto piszesz jak Ty pracujesz po 20 godzin tygodniowo to możesz sobie pozwolić na 3 czy 4 etaty i zarabiać ok. 10 tys. Ludzie którzy pracują po 8 czy 12 godzin nie moga sobie pozwolić na dodatkowe etaty. Po za tym większość z Was udziela korepetycji np. 50 za 1h ilu z Was odprowadza podatek legalnie z pracy korepetytora czysty zysk więc o czym mowa.

 4. Zal mi tych nauczycieli,kilka kierunków studiów, i tak się męczą w tych szkołach. Do biedronki na kasę zapraszamy-ja tez skończylam studia.Chętnie popracuję 18 godzin w tygodniu w szkole, a nie 40 jak muszę teraz.Zarabiam 3000zł, Jest demokracja i nikt nikogo nie zmusza do bycia nauczycielem. Przestańcie się nad sobą użalać, już nie chce się tego słuchać. Jesteście jedną z niewielu grup zawodowych w tym kraju, która korzysta z wielu przywilejów, które dla innych grup nie istnieją. Jesteście snobami, bo dla osiągnięcia swoich żądań finansowych wykorzystujecie uczniów. To bardzo nieetyczne zachowanie.

  1. Paweł
   Chyba słabe te studia i dlatego jesteś w Biedronce a do znaczenia słowa snob zapraszam do encyklopedii Do tego studia nie są potrzebne wystarczy umieć czytać Warto wiedzieć co znaczą słowa które się używa

 5. Przecież nauczyciel może zmienić pracę tak jak każdy inny pracownik jak jest tak źle jak piszecie to dlaczego tego nie zrobicie bo szkoda przywilejów? Normalnych ludzi zwalnia się z pracy i muszą szukać innej i to ludzi z kilkoma fakultetami ale oni potrafią sobie w życiu radzić… Nauczycielowi tak źle ale szkoły nie opuści… I jeszcze jedno normalny pracownik ma 40h zakres pracy więc w przeciwieństwie do nauczyciela na 3 etaty nie ma szans drogi nauczycielu…

 6. Każdy z Was miał szansę trzeba było zostać nauczycielem, skoro to taka wspaniała praca. Możemy teraz się spierać, pani kasjerka TYLKO siedzi na kasie, kierowca TYLKO siedzi za kierownicą. Szanujmy się, bo każdy wykonuje pracę.

 7. To bardzo przykre co piszą te osoby, które pojęcia nie mają o pracy nauczyciela!!! Ten, zawod nigdy w Polsce nie był szanowany ani dobrze opłacalny, tak jak jest poza granicami naszego kraju!!!Ale jak tu sie dziwić skoro „pseudo rodzice” jakim jest ta osoba wyzywajaca nauczycieli od darmozjadow tak nie szanują. nauczycieli!!! Dlatego jest ten strajk, żeby w końcu obudzić rządzących naszym krajem! Na 500+maja a na porządne wynagrodzenie za ciężka i pełna poświęcenia prace funduszy brak. Pana wyzywajacego nauczycieli zapraszam na tydzień do szkoły lub przedszkola i to 1 września do pracy z 25 maluchów placzacych i kompletnie nieprzygotowanych do rozstania się z rodzicami, kopiacych, bijacych, niezalatwiajavych potrzeb fizjologicznych itp. Po prostu praca czeka tylko proszę nie zapomnieć o spełnieniu wszystkich wymagań kwalifikacyjnych do tego zawodu!!

 8. A to ciekawe bo nie mam mercedesa nie jeżdżę super bryka zarabiam na rękę 2100 i wynajmuje kawalerkę za 1600 zł więc wakacje odpadają myślę że szanowny rodzicu myli pan pojęcia może jeżdżą furami jak to zostało napisane bo za pewne mają też męża żonę którzy zarabiają i stąd te samochody ale tu nie o to się rozchodzi pracujemy 18 godzin przy tablicy reszta godzin to sprawdzanie prac domowych kartkówek sprawdzianów szkolenia rady pedagogicznej i wiele wiele innych owszem jasne możemy zmienić pracę ale szanowny rodzicu proszę się zastanowić jeśli każdy z nas pójdzie tym tropem i postanowi zmienić pracę kto będzie uczyć wasze dzieci ? Zostaną guwernantki za które będą musieli państwo sami z własnej kieszeni płacić pozdrawiam serdecznie nauczyciel 🙂

  1. Nie możesz zarabiać 2100 bo to mniej niż najniższa krajowa chyba że pracujesz na niepełny etat. Kto Ci nie da udzielać korepetycji wziąść dodatkowy etat do 40 h pracy którą większość z nas wykonuje brakuje Ci 20 godz. Więc wystarczy ruszyć dupe i iść zapieprzac. Po za Tym moja ciotka jest nauczycielem dyplomowanym zarabiam ponad 4 tys do tego ma dodatkowe 2 inne etaty i wyciąga miesięcznie ponad 9 tys można można tylko trzeba chcieć a nie narzekać.

 9. W Polsce istnieje przecież coś takiego jak edukacja domowa. Nie musicie oddawać swoich dzieci na pastwę tych „strasznych” nauczycieli. Uczcie sami! I nie będzie powodów do narzekań.

 10. Jestem mamą i też nie mam co zrobić z dziećmi, ale wspieram nauczycieli w ich walce. Kilka razy poprowadziłam zajęcia w szkole (nie jestem nauczycielem) i uwierzcie mi w życiu za żadne skarby nie chciałabym pracować jako nauczyciel. Przygotowanie do zajęć zajęło mi 2 dni, a były to tylko 2 godziny lekcyjne robienia kartek i ozdób świątecznych. W klasie co chwila „Proszę paniii….” Głowa mi pękała, nie wspomnę o hałasie na przerwach. Aby wykonywać ten zawód trzeba to kochać, co nie znaczy że trzeba finansować. My rodzice powinniśmy wspierać nauczycieli. To oni spędzają połowę dnia z naszymi dziećmi. Czasami po kilku godzinach z naszymi pociechami jesteśmy wykończeni ich gadaniem, krzykami, skarżeniem. A oni mają tak z 30 tką. Reasumując – popieram i wspieram. Walczcie o swoje!

 11. Czytam na bieżąco o strajku jak ma się odbyć już w poniedziałek.
  Z jednej strony popieram nauczycieli, patrząc ile muszą wkładać w to wysiłku aby przypilnować gromadkę dzieci które mają charakter różny, nie raz byłam świadkiem jak dzieci upokarzają nauczycieli, ile czasu im poświęcają, pamiętajcie że gdy my jesteśmy w pracy one zapewniają naszym pociechą opiekę, niech walczą o swoje bo za te pieniądze np. być wychowawcą to kpina jednym słowem. Ale z drugiej strony nie popieram tego że nie wiadomo jak będą wyglądać testy, testy mimo strajku powinny się odbyć. Ale jestem za nauczycielami, walczcie o swoje.

 12. Proszę się nie ośmieszać takimi wypowiedziami, opierajacymi się na mitach krążących w społeczeństwie. Trzeba mieć jakikolwiek pojęcie o tej pracy, żeby się wypowiadać. Smutne jest, że ludzie nie znają realiów tej pracy i bezmyślnie powtarzają utarte slogany.

 13. I tego zycze wszystkim, mimo tego ze lubią uczyć, niech się zwolnia, to by dopiero było, gdyby każdy rodzic musiał zadbać o edukację swojego dziecka??? pomijając fakt, ze poza szkołą rodzice płacą ciężkie pieniądze za korepetycje, bo… Oni dziecku pomoc nie potrafią, to proszę bardzo, niech uczą swoje dzieciaka wszystkiego po kolei

 14. Powiem tak w naszym kochanym kraju powinni zastrajkować prawie wszyscy ludzie uczciwie zarabiający np. sprzedawcy ,motorniczy,nauczyciele i prawie cały Naród Polski bo tylko ci co siedzą na stołkach i wysokich szczeblach rozdający nagrody i majątek Polski zarabiają dobrze . Każdy ma swoją rację i jest do niej przekonany . Większość obywateli chce żyć godnie i nie liczyć czy starczy do ostatniego .Uważam że kłócenie się między sobą i tak nic nie zmieni tylko wszystkich poróżni a po co skoro chcą strajkować niech strajkują ,pielęgniarki ,górnicy itp. też strajkowali . Większość ludzi ma odpowiedzialną pracę albo za taką ją uważa wszyscy jesteśmy sobie potrzebni bo bez piekarza nie będzie chleba itd. Pozdrawiam wszystkich 🙂

 15. Kochani rodzice, i Ci którzy tak negujecie zawód nauczyciela. Mówicie: „skoro tak źle jest Wam w tym zawodzie to zmieńcie zawód”. Jestem nauczycielką z kilkuletnim stażem. I już zastanawiam się nad zmianą zawodu nie ze względu na pieniądze tylko dlatego, że tak bardzo mój zawód jest nieszanowany. Co mnie trzyma? PASJA DO NAUCZANIA. Chcę to robić, kocham to co robię. To kur***sko trudny zawód ale wielu z nas wykonuje go z pasją i oddaniem nawet dla tych bezczelnych i aroganckich uczniów (a jest ich wielu, nie wspominając o trudnych rodzicach). Czemu jutro strajkuję? Nie po pieniądze a po szacunek. Mam ponad etat, zarabiam 2600 z wszystkimi możliwymi dodatkami. Tylko mężowie nauczycielek z pasją wiedzą ile siedzimy w nocy, żeby przygotować coś ekstra dla naszych uczniów. I tylko oni wiedzą jak boli nas brak szacunku. Czemu jutro strajkuję? Bo jeżeli odejdą tacy jak ja i inni nauczyciele z powołania, to Twoje dziecko będą uczyły przypadkowe osoby po pedagogice. Nie chcę tego dla swoich dzieci. A Ty chcesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close