AlarmKrajRegionWiadomość dnia

PILNE: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Wygrało Prawo i Sprawiedliwość, druga KE, Wiosna na podium! [WYNIKI SONDAŻOWE]

Są już sondażowe wyniki exit poll wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019! Nieoficjalne wyniki wskazują, że wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42,4%

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!


Na drugim miejscu jest Koalicja Europejska, która według sondażowych i wciąż nieoficjalnych wyników uzyskała 39,1 proc. poparcia.

Trzecie miejsce to niemała sensacja – bo z wynikiem 6.6  proc. do Parlamentu Europejskiego wchodzi Wiosna!

Kiedy o 7.00 w niedzielę, 26 maja rozpoczynały się wybory do Parlamentu Europejskiego, mało kto spodziewał się, że wyniki będą właśnie takie. Wiele sondaży dawało bowiem zwycięstwo Koalicji Europejskiej.

Prawo i Sprawiedliwość odrobiło jednak straty z nawiązką i wskoczyło dzisiaj na 1. miejsce!Prezentowane obecnie wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego to co prawda tylko wyniki sondażowe – te oficjalne w późniejszym czasie poda Państwowa Komisja Wyborcza, jednak po ogłoszeniu wyników w sztabie PiS zapanowała ogromna radość! To bowiem kolejne po 2015 roku wybory, wygrane przez Prawo i Sprawiedliwość!

Jak politycy PiS komentują takie wyniki sondażowe wyborów do Parlamentu Europejskiego?

 

 

Co na wyniki sondażowe wyborów do Parlamentu Europejskiego mówią przedstawiciele Koalicji Europejskiej?

 

Jak na wyniki wyborów do europarlamentu zareagowali w partii Wiosna?

 

Jak wyniki komentuje Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy?

Spora sensacja to jednak 3. miejsce! Zajęła je Wiosna Roberta Biedronia. Wynik partii Wiosna to 6.6%. Tak wskazują wyniki sondażowe wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019. Kiedy Robert Biedroń zakładał partię Wiosna, sondaże dawały mu nawet 14 procent poparcia. Im bliżej jednak było wyborów – tym więcej badań wskazywało na spadek. Ostatecznie jednak partia Wiosna będzie miała swoich przedstawicieli w europarlamencie, a w wynikach sondażowych zajęła 3. miejsce.

 

Tuż poza podium znalazła się Konfederacja! Według wielu sondaży Konfederacja Korwin Liroy Braun Narodowcy miała w ogóle nie przekroczyć 5-procentowego progu wyborczego. W sondażach z ostatnich dwóch tygodni widać jednak było silny trend wzrostowy. Mało kto jednak spodziewał się, że Konfederacja Korwin Liroy Braun Narodowcy „wykręci” taki wynik i wskoczy tuż za wyborcze podium, pokonując między innymi Kukiz 15 i Wiosnę!

 

Oznacza to, że partia Janusza Korwin-Mikkego po raz drugi z rzędu będzie miała swoich euro-posłów. Przekroczenie progu wyborczego 5 lat temu przez – wtedy partię Korwin – było odbierane przez wielu jako sensacja. Teraz sensacja stała się regułą.

 

Co z pozostałymi ugrupowaniami? Na pewno dużą niespodzianką jest brak ponad kreskę 5%, oznaczającą przekroczenie progu wyborczego ugrupowania Kukiz 15. Kukiz 15 osiągnął bowiem według sondażowych wyników 4.1% poparcia i nie będzie miał swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Podobnie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS – tu udało się zgromadzić tylko 1.3% głosów.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close