AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej! Są ranni!

To informacja z ostatniej chwili! Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej. Są ranni – na miejsce ściągane są wszystkie służby, w tym helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Jak powiedział stacji Polsat News pplk Marek Pawlak, oficer prasowy Generalnego Dowództwa Rodzaju Sił Zbrojnych, wybuch w Kuźni Raciborskiej nastąpił we wtorek, 8 października około godziny 13.40.

Trzy dni wcześniej znaleziony i zabezpieczony niewybuch rozbrajali żołnierze z 29 patrol rozminowywania 6 BDP w Gliwicach. Niestety – podczas rozbrajania niewybuchu doszło do niekontrolowanej eksplozji.

W jej wyniku dwóch żołnierzy – saperów zginęło na miejscu, kolejnych 4 zostało rannych. Ranni trafili do szpitali w Rybniku, Sosnowcu i Ochojcu. Dwóch najciężej rannych zostało przetransportowanych śmigłowcami LPR.

 

Trwa wyjaśnianie przyczyn wybuchu i tragedii, do jakiej doprowadził. Na miejscu jest prokurator, zbierane są ślady zdarzenia.

Służby wojskowe nie udzielają informacji na temat stanu zdrowia żołnierzy. Co do samych niewybuchów, to wiadomo, że zostały one znalezione wcześniej przez osoby cywilne. Lasy w okolicach Kuźni Raciborskiej niestety obfitują w wybuchowe pozostałości II Wojny Światowej.

Dzisiaj (8.10) żołnierze rozpoczęli proces rozbrajania niewybuchów. -To była standardowa procedura, jakich przeprowadzamy kilka dziennie – dodał pplk Marek Pawlak, oficer prasowy Generalnego Dowództwa Rodzaju Sił Zbrojnych

 

Jak informuje Racibórz 112, w Kuźni Raciborskiej w rejonie ulicy Leśnej nastąpił wybuch bomby. Prawdopodobnie to niewybuch z czasów wojny. Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej miał miejsce w rejonie ulicy Leśnej.

W eksplozji ładunku wybuchowego – wg wciąż wstępnych i niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji – rannych zostało 6 osób. Ranni to minerzy i pirotechnicy. Na miejsce są ściągane wszystkie służby – kilkanaście zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia a także helikoptery LPR.

Na miejscu jest także policja która zabezpiecza miejsce wybuchu. Na razie nie ma więcej informacji o zdarzeniu, nie wiadomo także w jakim stanie są ranni, którzy ucierpieli w eksplozji.

Jak wynika z najnowszych doniesień – rannych jest 6 osób. To saperzy z jednostki wojskowej, którzy rozbrajali niewybuch, znaleziony 3 dni wcześniej. Dwóch z sześciu rannych saperów mają ciężkie obrażenia.

Więcej informacji o wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej już wkrótce.

NIEPOTWIERDZONO 2 ZGODY 4 RANNYCH CIĘŻKO!!!

Opublikowany przez Racibórz 112 Wtorek, 8 października 2019

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiana czasu 2019: Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy?

Kompromitacja czy rekord? Jaka będzie frekwencja na Wybory 2019?

Smród nie do wytrzymania! Tajemniczy wyciek w Gliwicach [WIDEO]

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Racibórz 112
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close