AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE! Wypadek w kopalni Bobrek w Bytomiu! Przysypani górnicy! Trwa akcja ratownicza

Trwa akcja ratownicza w kopalni Bobrek w Bytomiu, gdzie przysypanych zostało trzech górników.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Groźny wypadek w kopalni Bobrek w Bytomiu. W poniedziałek, 16 marca doszło tu do załamania się części obudowy chodnika i obwału skał stropowych. W wypadku poszkodowani zostali trzej górnicy. Dwóch na szczęście wyszło z zagrożonego rejonu o własnych silach. Trzeci – został przysypany. Ratownicy, którzy prowadzą akcję pod ziemią mają na szczęście z nim kontakt.

Wypadek miał miejsce w KWK Bobrek w Bytomiu, kopalni należącej do spółki Węglokoks Kraj. Doszło do niego w czasie wydobycia węgla. Trzej pracownicy kopalni pracowali w tym czasie przy wymianie rur w rejonie podziemnego osadnika, 840 metrów pod ziemią. Wtedy doszło do załamania się fragmentu obudowy oraz do obwału.

Przysypani zostali wszyscy trzej górnicy, dwóm jednak udało się wydostać o własnych siłach. Trzeci pozostał w rejonie rumowiska. Ruszyła akcja ratownicza, aby jak najszybciej wydobyć ostatniego z górników. Wiadomo, że ma on kontakt z ratownikami, jest przytomny. Nie wiadomo na razie jakie odniósł obrażenia. Dwaj górnicy, którzy wyszli z zagrożonego rejonu o własnych siłach – wg służb kopalnianych nie mają większych obrażeń.

Pod ziemią po trzeciego z górników idą kopalniane zastępy ratowników. Na kopalni Bobrek powołano także sztab akcji ratunkowej.

 

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom: Chory na koronawirusa pacjent jest z Tarnowskich Gór. Przebywa w domowej kwarantannie

Epidemia koronawirusa: Granica z Czechami jak twierdza! Służby powstrzymują koronawirus [WIDEO]

Katowice: Koronawirus opustoszył śląskie kościoły. Msze przy niemal pustych ławkach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

4 thoughts on “PILNE! Wypadek w kopalni Bobrek w Bytomiu! Przysypani górnicy! Trwa akcja ratownicza”

  1. Już dawno powinni zamknąć wszystkie kopalnie. Tylko ładuje się tam kase A prawda jest taka że węgiel można taniej kupić ze wschodu. To jak reanimacja trupa ale dajemy sobą tak rządzić to mamy to co mamy…

    1. I bardzi dobrze. Ma do tego prawo tym bardziej że w górnictwo idzie kasa jak w dziurę bez dna i nie ma żadnego efektu.
      Oprócz tego górnikom ciągle mało. Coś im.zabrac to odrazu jest darcie ryja i palenie opon jak na wsi. Sorry nie tędy droga. Trzeba się pogodzić z faktem że górnictwa już nie ma. Teraz czas na odnawialne źródła energii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close