KrajRegion

Płace w Polsce rosną coraz szybciej. Tak wynika z danych GUS [WIDEO]

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w marcu o 3,7 procent licząc rok do roku – podał Główny Urząd Statystyczny. Poinformował też o wzroście wynagrodzeń.

 

Przeciętne wynagrodzenie brutto było w ubiegłym miesiącu o 6,7 procent wyższe niż rok wcześniej i wyniosło 4886 złotych i 56 groszy. Opublikowane dane dotyczą sektora przedsiębiorstw, w których pracuje powyżej dziewięciu osób.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek wskazuje, że roczna dynamika wzrostu zatrudnienia była w marcu na takim samym poziomie, jak w lutym. -Rosnący niedobór pracowników, szczególnie dotkliwy w budownictwie i transporcie, będzie podtrzymywał presję na wzrost wynagrodzeń w najbliższych kwartałach – ocenił ekonomista Pekao SA Piotr Piękoś, odnosząc się do środowych danych GUS.

(źr:TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close