KrajRegion

Podpalił auto-komis, ukradł BMW i też je podpalił! [ZDJĘCIA]

Policjanci zatrzymali 26-latka odpowiedzialnego za szereg przestępstw. Podpalenie budynku w autokomisie, kradzież samochodu, podpalenie samochodu, czy kradzież paliwa, to nie jedyne przewinienia mężczyzny. Zatrzymany chłodzi swój temperament w policyjnej celi. 

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

Policjanci buskiej komendy zatrzymali 26-latka, który popełnił szereg przestępstw. Do dyżurnego kieleckiej komendy dotarło zgłoszenie o pożarze budynku na terenie jednego z autokomisów w gminie Morawica (woj. świętokrzyskie).

Policjanci na miejscu ustalili, że sprawca zdarzenia dostał się na teren ogrodzonego placu, taranując bramę osobowym oplem. Sprawca wtargnął do budynku, w którym znajdowały się klucze i dokumenty do pojazdów, a następnie go podpalił.

Zgłaszający widział, że z miejsca zdarzenia mężczyzna odjechał limuzyną BMW, którą ukradł z tego komisu. Osobowego opla pozostawił na miejscu. To jednak nie był koniec nocnych wydarzeń.

Dyżurny buskiej komendy otrzymał zgłoszenie o palącym się samochodzie na jednej z ulic miasta. Na miejscu zdarzenia zgłaszająca poinformowała policjantów, że około północy zauważyła, że użytkowana przez nią skoda stoi w płomieniach.

„Płomienny rajd” 26-latka kradzionym BMW (fot.Policja Świętokrzyska)
„Płomienny rajd” 26-latka kradzionym BMW (fot.Policja Świętokrzyska)

Funkcjonariusze ustalili, że za tymi zdarzeniami może stać 26-letni mieszkaniec powiatu buskiego.

„Rajd” skradzioną limuzyną trwał. Czarny samochód tym razem pojawił się przed jednym z autokomisów w powiecie buskim, jednak po chwili odjechał. Właściciel obiektu znalazł na miejscu nadpaloną butelkę z benzyną. 26-latek zaznaczył również swoją obecność na jednej ze stacji benzynowych, gdzie dokonał kradzieży paliwa.

Funkcjonariusze patrolujący ulice zauważyli charakterystyczne BMW, pędzące po drogach powiatu. Kierujący nie reagował na wydawane polecenia mundurowych i zaczął uciekać. Poruszając się z dużą prędkością, podejmując brawurowe manewry próbował „zgubić” patrol. Na jednej z ulic Buska-Zdroju, 26-latek został zatrzymany. Badania pobranych próbek krwi mogą po części wyjaśnić jego zachowanie. Mężczyzna studzi swoje płomienne zapędy w policyjnej celi. Teraz przed sądem będzie tłumaczył swoje zachowanie. Niebawem usłyszy zarzuty.

 

źr. Policja Świętokrzyska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close