RegionWiadomość dnia

Pociągi InterCity zatrzymują się w już w Chorzowie. Na jak długo?

To na razie pilotaż, więc wszystko zależy od tego, jaką popularnością będzie cieszyła się taka oferta. W Chorzowie Batorym zatrzymują się już pociągi InterCity.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!

Wiele polskich miast staje przed Chorzowem otworem. To dlatego, że pociągi dalekobieżne PKP Intercity zatrzymują się już na stacji w Chorzowie Batorym. Do tej pory pociągi spółki PKP Intercity przejeżdżały przez stację w Chorzowie Batorym, nie zatrzymując się. Przypomnijmy, że od początku roku, grupa społeczników, samorządowców oraz członków lokalnych stowarzyszeń prowadzi akcję „Chcemy postojów PKP Intercity w Chorzowie Batorym”.

Wspólne działania, wsparcie władz miasta, które skierowały do spółki kolejowej zapytanie o możliwość postoju oraz wniosek do PKP Intercity przyniosły pozytywne skutki.

-To dobrze skomunikowana stacja, która bez problemów poradzi sobie z obsługą postoju pociągów dalekobieżnych. To także dobra informacja dla mieszkańców Chorzowa i miast ościennych, którzy będą mogli wygodnie korzystać z takich połączeń – uważa Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa ds. Technicznych i Rozwoju Dworzec kolejowy w Chorzowie Batorym.

Postój pociągów dalekobieżnych na stacji Chorzów Batory wprowadzony będzie w wariancie pilotażowym. Systematycznie będzie zatem badana liczba wsiadających i wysiadających na tej stacji. Na podstawie tych informacji organizator przewozów podejmie decyzję o zachowaniu bądź rezygnacji z postojów w kolejnych rozkładach pociągów.
(UM Chorzów/WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close